1 yaşama ölürken 141 yaşama hastanelik olmuştu! Bolu’nun Yuva köyünde 50 dolaşma sonra kullanılmamış vakalar ortaya çıktı

BOLU’nun Yuva köyü Çaydurt Mahallesi’nde Kurban Bayramı’nda birçok hayat dizanteri ve işkembe bulantısı şikayetleriyle 141 kişi hastaneye başvurdu. Hastaneye kaldırılan 1 gönül de yaşamını yitirdi.

YENİDEN HORTLADI

Hastanede 1’i okkalı bakımda kalkmak için 9 hastanın tedavisi bitmeme ederken 50 ahit sonraları biri cemaziyelevvel ve başkası bu sabah almak için 2 güç daha eş belirtilerle hastaneye başvurdu. Hastalardan birinin köyde oturmadığı fakat Kurban Bayramı’nda köye geldiği, diğerinin ise daha önceki hastalanıp taburcu olan gönül olduğu öğrenildi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Vakaların köydeki zehirlenmelerle ilişik olup olmadığının belirlenmesi üzere tetkik başlatıldı. Evlerinde kâin et ve akarsu kaynaklarından numuneler alındı.

İÇME SUYU ŞİŞELERLE KARŞILANIYOR

Öte yandan zehirlenme vakaları dolayısıyla kesim halkının bire bir kısmının plato ve kent merkezlerindeki evlerine göç ettiği köye şebeke suyu verilirken içme suyu ihtiyaçları ise İl Hususi İdaresi aracılığıyla getirilen şişelerdeki sularla karşılanıyor.

Share: