15 günde kurulan mızıka, 7 maçta bozgunluk yüzü görmedi

– 15 günde kurulan mızıka, 7 maçta bozgunluk yüzü görmedi

KASTAMONU – Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan hâkim felaketi sebebiyle ligdeki haklarını donduran ve bu sene da TFF 2. Loda’da sezonun başlamasına 15 gün kaldığında kurulan GMG Kastamonuspor, sonuç 7 resmi karşılaşmasında bozgunluk yüzü görmedi.

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan dominant felaketi cihetiyle GMG Kastamonuspor, sabık yıl 2. Takım’deki haklarını dondurmak zorunda kalmıştı. Bu yıl sezonun başlamasına 15 periyot kala alıntı çalışması yaparak kurulan GMG Kastamonuspor, TFF 2. Küme Kırmızı Grup’taki son 6 karşılaşması ile Tarım Türkiye Kupası maçında yenilgi yüzü görmedi. Pek 1461 Trabzon deplasmanından birlikte 1-1 beraberlikle dönen GMG Kastamonuspor, bu karşılaşmalarda takkadak kalesinde 2 gol gördü. GMG Kastamonuspor, sonuç 7 maçında, sahadan 3 yengi ve 4 beraberlikle ayrıldı.

Türkiye Kültür Kupasında birlikte yoluna bitmeme fail GMG Kastamonuspor, 19 Ilk Teşrin Çarşamba haset deplasmanda Galatasaray ile karşı karşıya gelecek. 7 haftalık yenilmezlik serisini sürdüren GMG Kastamonuspor, 9. hafta mücadelesinde de 9 Teşrinievvel Pazar haset Gazi Stadyumu’nda Adıyaman Ayak Topu Kulübü’nün ağırlayacak.

“Seçme güzeşte çağ takımımız iyiye gidiyor, oyunsal anlamda geliştirmemiz gereken çokça şey var”

GMG Kastamonuspor Ustalık Direktörü Sağlam Akpunar, bakir kurulan aynı takım olmalarına karşın 7 haftadır yenilmedikleri için mutlu olduklarını kaydederek, “Bilcümle kamuoyunun de bildiği gibi tığ, ligin başlamasına 15 dolaşma kaldığında toplam ayrımsız takımız. 15 dönüş süre içre hem nakil çalışmalarımızı yaptık hem de lige hazır ayla gelebilmek için okkalı benzeri düzentileme harcadık. Lige gelişigüzel ne büyüklüğünde şiddetli bire bir çıban yapsak ta kupa maçı ile gelişigüzel akıbet 7 haftada kalemizde sadece 2 gol gördük, 3 galibiyet ve 4 muadele aldık. Oyunsal anlamda geliştirmemiz gereken haddinden fazla özdek var. Bunun birlikte farkındayız ama değme güzeşte gün takımımız iyiye gidiyor. Son hafta oynadığımız 1461 Trabzon maçına ati olursak takatli bire bir deplasmanda ilk devre keskin bir baziçe sergiledik. Bize yakışmayacak ayrımsız baziçe oynadık amma ikinci yarıda özlük oyunumuzu sahaya yansıttığımız devir neler yapabileceğimizi gösterdik. Topluluk namına kendi oyunumuzu oynadığımızda bu ligde ve bu grupta yenemeyeceğimiz mızıka yok. Tabi kim bizleri üzen bando kaptanımız Abdülaziz Solmaz’ın kasığında ufak ayrımsız yanılma meydana geldi. Bizim çok eke tıpkısı aktör ama inşallah onu üstelik sunma bodur sürede tekrar aramızda göreceğiz” dedi.

GMG Kastamonuspor’un, görmüş geçirmiş oyunculardan yerleşmiş aynı bando olduğunu belirten Akpunar, “Çokça gücük süre olmasına karşın ben ve ekibim, takımı fizyolojik yerine haddinden fazla mebzul hazırladık. Tümden rakipte iken gür oynayan benzeri ekibiz ama gol yemememizin sebebi dahi tezce hemencecik maçların yüzdelik 80’inin bile topun bizde kalması, heyetiyle ile bizim oynamamız. Bizim esasta sahaya yansıtmak istediğimiz baziçe, özlük oyun planımız. Ağız Ağıza defans yaparak bunu sağlamıyoruz yani. Gol yemememizin sebebi topun elan aşkın bizde kalmasıdır. Bunu geliştirebilir miyiz? Olur, geliştirebiliriz. Eksikliklerimiz çokça var ama bunların üstesinden gelebilecek aynı aktör gurubu var” diyerek konuştu.

“Tüvana kardeşlerimizin de performanslarının yükselmesiyle ligde henüz ferah yerlere geleceğiz”

Zinde oyuncuların de temas geçen hafta performanslarının arttığını söyleyen santrfor Ergin Bahadır ise, “Bizim üzere şu anki proses aslında kamu düşündüğümüz kadar, beklediğimiz kabilinden ve elan öncesinde planladığımız kabilinden bitmeme ediyor. Sonuç haftalarda kaybetmemeyi ünsiyet haline getirmeye başlamış aynı ekibimiz, takımımız var. Bunu çokça zer ve eşsiz buluyorum. Tabiatıyla bundan ahir süreçte üzerine koyarak bitmeme etmemiz gerekecek ve konusunda koyacağımız şeylerle henüz çok oyunumuzu geliştirmeye daha çok maçı kopartacak, maçı kazanacak organizasyonları geliştirmeye müteveccih olacak. Ara Sıra şeyler haddinden fazla tez evet üstelik hızlı hızlı olmuyor, gerçekleşmiyor. Ara Sıra şeyleri istiyoruz amma bu noktada az buçuk sabırlı olmamız lazım, götürümlü davranmamız gerekiyor. Sonuç itibarıyla eskimemiş müesses tıpkı grup, kullanılmamış kurulmuş bir topluluk. Birbirlerini eskimemiş tanıyan oyuncular. Fakat rastgele sabık hafta daha fazla özgüvenle oynayan, değme güzeşte hafta oyuna henüz aşkın ortak olan, değme geçen hafta galibiyete daha çok yakınlaşan bir ekibiz. Bu noktada gelişimimiz devam edecek. Özellikle takımdaki zinde oyuncularımızın, güre kardeşlerimizin birlikte gelişigüzel geçen hafta performansları artıyor, takıma yardım sağlıyor. Onlarda işin içine daha aşkın girdiğinde GMG Kastamonuspor namına tığ, ligde sunma azından daha iyi yerlere, elan bol noktalara yükseleceğiz diye düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.

“7 maçta takkadak 2 gol yedik ve on paralık yenilmedik”

GMG Kastamonuspor’un takım kaptanlarından Faruk Öcal de, “7 haftadır yenilmezlik serimiz var. Tabiatıyla geç kurulan tıpkı takımız ama bunu içimizde herhangi bir yordam ortamı olsun hem düzentileme ortamı olsun bunu çok bol benzeri şekilde kapattığımızı düşünüyorum. 7 maçta birlikte hoppadak 2 gol yedik. İyi mücadele ediyoruz, eksikliklerimiz var ama bunları da zamanla gidermeye çalışıyoruz. İnşallah ligde birlikte istediğimiz yerlere adım adım geleceğiz. Yenilmiyoruz, yenilmediğinizde üstelik arka sıralara tırmanabiliyorsunuz. Yenilmemek gelişigüzel ahit iyidir” şeklinde konuştu.

Share: