16 yaşındaki Sıla’yı boğazını keserek öldüren kıyacı için beyin sağlığı durumunda raporu verildi

Ankara’dahi tıpkısı şirkette çalışan Hüseyin Birey Gökçek, 16 Şubat’ta geldiği Erikliman köyünde eski nişanlısı Sıla Şentürk ile tartıştı. İkili arasında şiar atma meselesi ve ailenin gözdağı iddiasıyla cürüm duyurusunda bulunmasından belde sâdır tartışmada Gökçek, mutfaktan aldığı aldatmak bıçağıyla canlı kızın boğazını kesti. Sıla, kanlar içre yerde kalırken, Gökçek kaçtı.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Bu anlara şahit olan ve o zaman sema ile müracaat engeli kâin babaanne, durumu zorlukla komşularına tabir yazar, yardım istedi. Komşuların ihbarıyla adrese polis güçleri ve afiyet ekipleri irsal edildi. Afiyet ekibinin yaptığı kontrolde Sıla Şentürk’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Sıla’nın cenazesi, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kaçmaya çalışırken yakalanan Gökçek ise tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MAL BOYU HAPİS İSTEMİ

Sıla Şentürk’ü henüz geçmiş kaçıran ve ‘cinsel sömürme ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlamasıyla yargılanması süren Hüseyin Birey Gökçek üzerine, ‘tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu düşünülerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış variyet boyu kodes cezası istemiyle dava açıldı. Giresun 1’inci Dokunaklı Ceza Mahkemesi’nde görülen 2’nci duruşmaya Gökçek, vakfedilmiş bulunduğu Van F Tipi Faziletli Güvenlikli Bağlı Ukubet İnfaz Kurumu’ndan Ses ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Duruşmada Sıla Şentürk’ün ailesi ile yan avukatları da hazır bulundu.

“UKUBET SORUMLULUĞU TAM”

Duruşma heyeti, önceki duruşmada maznun Hüseyin Can Gökçek amacıyla ‘us ve ruh sağlığı’ ile ilişkin adli tababet kayırıcı oturmuş raporunun geldiğini duyurdu. Yıldız Bilimi, raporda sanığın karın sağlının durumunda ve ceza sorumluluğunun bilcümle olduğunun belirtildiğini açıkladı.

“ANLATIM 5 DAKİKADA HAZIRLANDI”

Savunmasında rapora itiraz fail Gökçek, “Fenomen medyatik olduğundan, karın sağlığım yönündeki anlatim 5 dakikada hazırlandı. 17 yıllık raporum var. Eksiksiz teşekküllü hastaneden yeniden rapor hazırlanmasını istiyorum” dedi.

MAHKEME YENİ ANLATIM TALEBİNİ REDDETTİ

Sanığın avukatı, müvekkili için kullanılmamış anlatim talebinde bulunarak, iki aile ortada nişan merasimine ilgili görüntülerin düzlük aldığı CD’yi dahi mahkeme heyetine sundu. Duruşmada, Sıla Şentürk’ün ailesi da sanığın bildirme yoğun cezayı almasını istedi. Kullanılmamış tabir talebini reddeden duruşma heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına değişmeyen verip, duruşmayı 29 Aralık’a erteledi.

Share: