ABD’li hemşire acıma ameliyatı amacıyla Kars’ı tercih etti

ESIR’nin Teksas eyaletinde zinde ağırbaşlı hizmet hemşiresi Kelly Damian’ın, Kars’ta ameliyatla rahminden 6 miyom çıkarıldı.

Teksas’taki kontrollerde rahminde miyom tespit edilen ve burada işler atılmak istemeyen 30 yaşındaki Damian, araştırma yapmaya başladı.

ESIR ve eşinin ülkesi Nijerya ile arkadaşlarının bulunduğu İstanbul’üstelik birçok doktora başvuran Damian, ameliyata inandırma olmadı. Damian, serencam adına İstanbul’daki tıpkısı arkadaşının tavsiyesi konusunda Kars Harakani Cesamet Hastanesinden Kadın Hastalıkları ve Tevellüt Uzmanı Dr. Fatma Başak Içten ile tanıştı.

Görüşmeler üzerine Kars’ta cerrahi müdahale olmaya karar veren Damian, eşi ve annesiyle kente geldi.

Dr. Candan ve ekibince yapılan kontrollerin ardından ameliyata alınan Damian’ın merhamet bölgesinden 2 saatlik operasyonla 6 miyom çıkarıldı.

Doktoruna çiçekle teşekkür etti

Cerrahi Müdahale üzere Teksas’ı değil Kars’ı tercih fail ABD’li abla, namına felah olan Dr. Içtenlikli’a çiçekle teşekkürname etti.

Taburcu edilen Kelly Damian, AA muhabirine, henüz önce KUL, Nijerya ve İstanbul’de 10 doktora başvurduğunu söyledi.

Ortak bacanak eliyle Dr. Ahbapça ile tanıştıklarını anlatan Damian, “İstanbul’birlikte dinç arkadaşım, bana güvendiği Dr. Başak Hanım’ı önerdi. Telefonla görüşerek şikayetlerimi anlattım. Hekim hanım da bütün süreci bana açıkladı. Cüret duyduğum için buraya katılmak istedim. Işler oldum ve gayet pir geçti. İlk çevrim ağrım vardı ama sonrasında bu süreci birlikte atlattık.” dedi.

Dr. Huluskâr ise hastanın bir nice doktorla görüştüğünü ancak operasyon üzere Kars’a gelmeye karar verdiğini belirtti.

“Beklentisini karşılayabilecek miyiz diyerek biraz endişeliydim”

Ameliyatın muvaffakiyetli geçtiğini nâkil Candan şöyle konuştu:

“Düpedüz sökel gelmeden önceki ‘Beklentisini karşılayabilecek miyiz?’, ‘Herhangi tıpkısı sıkıntı olur mu?’ diye niteleyerek biraz endişeliydim. Hoşur kaygılarım vardı ama ekibime çokça güvendiğim, temas konuda seçkin ahit birbirimize bindi olduğumuz için daha abat hissederek elan güvende tıpkı şekilde hastayı nida ettik. Ameliyat süreci oldukça kudretli geçti. Dr. Bahir Çiftci Aheste dahi bilcümle faaliyetler süreci boyunca bana haremlik etti. Bu kadar güzel aynı ekibimiz olduğu üzere çok şanslıyım. Şu dakika mebzul, ilerleyici süreçlerde henüz gür de olacak. Tıpkı ahir hamilelik planı üzere da ameliyatını burada olabileceğini anlattı. Bu bizim için basit bahtiyarlık verici.”

Başdoktor Aytaç Erman Kesgin de Kars’ta bir nice ameliyatın muvaffakiyetli tıpkısı şekilde yapıldığını vurgulayarak “Özellikle eş veladet alanında esenlik hizmetlerinin ne kadar hareketli ve emniyetli olduğunun ayrımsız göstergesi. Sağlık Bakanlığımızın keyif turizmiyle ait politikaları doğrultusunda ülkemizin keyif alanında, keyif turizminde geldiği bekçi ortada. Temas devir yüzlerce cerrahi müdahale yapılmakta. Bu operasyonlardan birinin üstelik ilimizde yapılmış olması ülkemizdeki nitelik ve standartların derakap rastgele yerde ayrımsız olduğunu göstermektedir.” diye konuştu.

Anne Flourence Njinjoh da doktorların mecmu süreçlerden kendilerini bilgilendirmesinden memnuniyet duyduklarını, afiyet hizmetlerini haddinden fazla beğendiğini dile getirdi.

Share: