Abdurrahman Tutdere, Sincikli Depremzedelerin Mağduriyetine Ilgi Çekti: “Hastalık Muhammed Mustafa’yı Kışın Soğuğunda Konteynere Bağlı…

CHP Adıyaman Mebus Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın Sincik ilçesinde depremin peşi sıra konteynerde doğan Muhammed Mustafa ve ailesinin halen bir evi olmadığını belirterek, iktidarı “Seçme defasında “DÜRÜST Parti Türkiye’ye çağ atlattı’ diyorsunuz. Hastalık Muhammed Mustafa’yı gökçe yazın sıcağında, kışın soğuğunda konteynere tutkun bırakıyorsunuz?” sözleriyle eleştirdi.

CHP Adıyaman Saylav Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın Sincik ilçesi Çukan Mahallesi’nde depremzedelerin sorunlarını dinledi. Tutdere, Karı 2020’deki depremde kıygın olan yurttaşların hala benzeri konuta yerleştirilmediğini belirterek, kucağındaki Muhammed Mustafa’nın konteynerde doğduğuna ilgi çekti. Hükümeti tekraren basamak üzerine uyardıklarını kaydeden Tutdere, şunları söyledi:

“Ayrımsız zaman önceki bu yurttaşlarımızın mağduriyetini giderin dedik. Ancak aradan yıllar geçti daha bu işlere ilaç bulunmadı. DOĞRU Öğür iktidarı Sincikliyi önümüzdeki şita de konteynere mahkum etmiş kabil görünüyor. Muhammed Mustafa’nın hakkını ve hukukunu savunmaya bitmeme edeceğiz. Ta kim mağdurların konutları yapılıncaya kadar. Muhtarlarımız ile bu arada buradaki halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz.

Çukan Mahallesi’nden iktidara şu çağrıyı yapıyoruz. Temas defasında ‘DOĞRU Parti Türkiye’ye asır atlattı’ diyorsunuz, depremin üzerinden iki sene geçti. Muhammed Mustafa’nın evi nerede, neden yapmıyorsunuz? Illet Muhammed Mustafa’yı edebiyat sıcağında, kışın soğuğunda konteynere ilişkin bırakıyorsunuz?”Share: