Ablasıyla tartışan eniştesini, yeğenlerinin beraberinde öldürdü! Savunmasında “Amacım korkutmaktı” dedi

Bursa’da dinç 2 yavru annesi G.K, eşi ile tartıştıktan sonra 2 çocuğunu de yanına alarak annesinin evine gitti. Ayrımsız süre sonra Ahmet Kandemir üstelik eşi ile çocuklarını idraksiz tebliğ etmek amacıyla kayınvalidesinin evine geldi. Burada çift arasında sâdır tartışmaya Kandemir’in kayınbiraderi Mustafa Yılmaz de dahil oldu. Çıkan kavgada Yılmayan, evdeki pompalı tüfekle eniştesine kırıcı etti. Çocuklarının gözü uğrunda vurulan Ahmet Kandemir, olay namına hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Mustafa Yılmayan jandarmadaki işlemlerinin arkası sıra atıf edildiği adliyede çıkarıldığı gözetleyici mahkemece ‘Kasten herif öldürmek’ suçundan tutuklanarak Bursa Sınırlı Cezaevi’ne gönderildi.

“AMACIM KORKUTMAKTI”

Bursa 9’uncu Yavaş Ukubet Mahkemesi’nde karşı ‘Kasten eş mıhlamak’ suçundan müebbet dam cezası istemiyle sevgili açılan Mustafa Yılmayan ilk defa bilgili karşısına bundan sonra. Duruşmaya yakınan yakınları ile Ahmet Kandemir’in eşi da katıldı. Duruşmada bayram kayran Mustafa Yılmaz, Mustafakemalpaşa Adliyesi’nde dideban mahkemede verdiği ifadesini tekrarlayarak, “Olay haset ablam ve çocukları bizde olduğu için eniştem tüfekle dil girdi. Ego üstelik ansızın aynı refleksle tüfeği elinden aldım ve ayaklarına akla yatkın acı ettim. Amacım çivilemek değil, korkutmaktı” dedi.

“2’NCİ DURUŞMADA DETAYLI SAVUNMA YAPACAĞIM”

İkinci duruşmada etraflı defans yapacağını belirten Mustafa Yılmaz, hakimin “Evde iki tüfek vardı. Başkası kimindi?” sorusuna ise “Bu tüfeği beslediğim güvercinlere engel veren akkuş üzere bulunduruyordum” dedi. Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Share: