Adıyamanspor Ligden istifa kararı aldı

Lehçe Amatör Lig’birlikte savaş fail Adıyamanspor Pakt Başkanı Recep Yağız, takıma destek çıkılmadığı gerekçesiyle ligden ricat kararı aldıklarını duyurdu.

Kulübün resmi toplumsal iletişim araçları hesabından açıklama yapan Adıyamanspor Pakt Başkanı Recep Yağız, kendilerine destek sözü veren yetkililerin bu sözünde durmadığını kaydederek, kamuoyuna açıklamada bulundu.

Recep Kişmiri yaptığı açıklamada, “Bünyemizde kâin ve transferleri yapılan futbolcularımızın bu zaman üzere hep alacaklarının yüzde 70 kabilinden büyük aynı bölünü şahsım ve gayretlerim ile hesaplarını yatırıldı. Şampiyonluğun sunma nazik adaylarından olacak bire bir kol kuruldu. Kulübümüzün konaklama durumunu Adıyaman Perre Aplikasyon Otelinde ecir karşılığında gerçekleştirilmektedir. Kulübümüzün iaşe giderleri tekrar şahsım aracılığıyla karşılanmaktadır. Kulübümüzün erişim giderleri de gene şahsım yoluyla karşılanmaktadır. İlimizin mülkü ve yönetim amirleri bindi noktasında ülfet edilerek efsane kulübümüze destek çağrısı yapılmış, bindi sözleri almamıza karşın kulübünüze çağ ve bindi olunmamıştır.

Takdir edersiniz ki BAL Ligi’nde kim takımlarının mecmu destekleri belediyeler yoluyla karşılanmaktadır. Kahta ilçemizde Belediye Reisi ve Ilçebay Bey’in destekleri ile sonuç tıpkısı haftada takımın organizasyon ve akçe sorunu aceleten halloldu.

Yaşanan süreçle ilişkin son noktada tarafım Adıyaman Spor Kulübü Başkanı adına imdi maddesel yerine elan çok gider yapamayacağını ve bu işi daha fazla yürütemeyeceğimi üzülerek açıklamak isterim. Bu yüzden umumi heyet namına çokça sevdiğimiz kulübümüzü ligden çekip, metres kararı aldığımı üzülerek, kahrol namına beyan etmek istiyorum. Son namına söylence Adıyamanspor’umuzu heves vermiş sonsuz yanımızda olan bizi serbest bırakmayan birlik taraftarlarımızın affına sığınarak helallik diliyorum” ifadelerini kullandı. – ADIYAMAN

Share: