AFAD üstelik İstanbulluları uyardı: Hâkim, yıldırım, kırcı, hortum kadar olumsuzluklara alın dikkatli ve müdebbir olun

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan serencam değerlendirmelere bakarak bugün İstanbul dahil Marmara Bölgesi’nde, Mağrip Karadeniz (Sinop dünya) ile İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerli atılmak için bora ve gök patırtılı sağanak yağmur beklendiği duyurulmuştu.

AFAD SMS’LE UYARDI

Bu uyarının arkası sıra AFAD’dan de özellikle İstanbullulara bire bir uyartı mesajı gönderdi. Çökertme telefonlarına gönderilen SMS’te, “İstanbul’de çağ boyu haddinden fazla akva yağmur bekleniyor. Dominant, yıldırım, mahmul, hortum üzere olumsuzluklara cebin titiz ve müdebbir olun.” ifadeleri düzlük aldı.

AKOM: 3 EYLÜL’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DİKKATLİ OLUNMALI

Afet ve Koordinasyon Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada ise kentin zaman bakımından yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Ilkgüz Cumartesi gününe büyüklüğünde canlı olması muhtemel boğanak yağışa alın müdebbir olunması gerektiği ifade edildi.

Akom’dan yapılan açıklamada, “İstanbul’bile geçtiğimiz hafta kendisini gösteren yer düzlük kuvvetli yağmur ve kararsız gelgel etkisini tekrar gösterecek.Cumartesi öğle saatlerine kadar el genelinde enerjik olması muhtemel serin ve yağışlı hava zımnında vatandaşların muhtemel olumsuzluklara karşı hazırlıklı ve müdebbir olması ehemmiyet taşıyor. İBB ekipleri de kamu hazırlıklarını tamamlayarak, uyanıklık halinde bekleyişini sürdürüyor.” denildi.Share: