AFYONKARAHİSAR – Afiyet çalışanı çift, bire bir ambulansta birbirlerine kilolu, hastalara hamaset aşılıyor

Afyonkarahisar’bile hastanede tanıştıktan ayrımsız süre sonra hayatlarını birleştiren evgin tababet teknisyeni çift, evliliklerinde olduğu gibi aksiyon süresince bile düzenli birliktelik sergiliyor.

Hastanede tanışan ivedi tababet teknisyeni 31 yaşındaki Mehmet ve 30 yaşındaki Keziban Küçüktaş, 9 yıl önce evlendi.

İki çocukları dünyaya mevrut Küçüktaş çifti, 9 yıldır Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesindeki 2 Nolu 112 Ivedili Afiyet Hizmetleri İstasyonu’nda görev yapıyor.

Hasta ve yaralıların imdadına bir ambulansta yetişen çift, ocak kayırıcı olmanın avantajını hareket hayatına bile yansıtıyor.

Aldıkları teşekkür yorgunluklarını alıyor

Keziban Küçüktaş, AA muhabirine, istekle evlendiği eşiyle mutlu benzeri birliktelikleri olduğunu söyledi.

İş hayatında birlikte çok uyumlu çalıştıklarını aktaran Küçüktaş, şöyle konuştu:

“Vakalarda hınç görürsek eşim bütün ön planda oluyor. Eşimle aynı ambulansta gitmek çokça sunturlu bir kalp. Âdeta cüret donör. Gelişigüzel sahn kurtardığımız ve insanların hayatına dokunduğumuz üzere haddinden fazla bahtiyar oluyoruz. Ambulansı hem işimiz hem birlikte evimiz gibi görüyoruz. Ambulansta gitmek takım işi. İnsanlardan aldığımız teşekkürname, cemi yorgunluğumuzu alıyor. Arada Sırada eşimle birlikte olmadığımız nöbetler dahi oluyor. Göreve gittiğimizde çocuklarımızla kimi zaman mücahede arkadaşlarımız ilgileniyor. Çocuklarımız birlikte mesleğimizle bağırsak içe büyüyor.”

“Banal mükemmel anlar yaşıyoruz”

Mehmet Küçüktaş bile eşiyle tıpkısı ambulansta fariza yapmanın iyicene benzeri ihtisas olduğunu dile getirdi.

Vakalara eşiyle çıplak sırta vererek müdahale ettiklerine dikkati çeken Küçüktaş, “Eşinleysen her devir güvendesin. İş durumunda üstelik sizin bilmediğinizi o biliyor. Seçkin antlaşma, bütün konularda birbirimizi destekliyor, yardımlaşıyoruz. Basit birlik anlar yaşıyoruz. Arada Sırada çocuklarımızla geliyoruz. Onlarla burada uyumlu aralık geçiriyoruz.” ifadesini kullandı.

Share: