Ağbaba: “Sarıerik İşlendi, Bitti. TMO Fiyatları Açıklayabilmiş Değil. Üreticilerle Dalavere Geçmeyin”

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Ege Ağbaba; öz, fındık ve üzüm fiyatlarını açıklayan Yerey Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) sarıerik fiyatlarını açıklamamasına aksülamel gösterdi. Ağbaba, “Kayısı işlendi, bitti. Amma hala TMO kayısı fiyatlarını açıklayabilmiş değil. Malatyalılarla, Malatyalı üreticilerle kolpo geçmeyin. Derhal TMO kayısı alımı yapmalı ve hava fiyatını açıklamalıdır” dedi.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve Malatya Saylav Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığı’nda Arazi Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) kayısı fiyatını açıklayıp, sarıerik alımı yapmamasına aksülamel gösterdi. Ağbaba, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl AKP milletvekilleri düğün bayramla, şişman tıpkı ziyafet ve şovla TMO’nun kayısı alacağını, kayısı gelgel fiyatını açıkladığını anlatım ettiler. TMO tıpkı miktar sarıerik aldı. Ancak bu sene maatteessüf, hala TMO; bir kilo sarıerik almadığı üzere sarıerik fiyatlarını üstelik açıklayabilmiş değil.

Okullar açıldı, kayısı üreticileri borçlarını bayılmak için sınırlı kayısı satacaklar. Herkesin reçete, motorin ve iş borcu var. Kayısı işlendi, bitti. Amma hala TMO kayısı fiyatlarını açıklayabilmiş değil. Alım fiyatlarını açıklayabilmiş değil. Malatyalılarla, Malatyalı üreticilerle dalavere geçmeyin. Derhal TMO sarıerik alımı yapmalı ve çalım fiyatını açıklamalıdır.”

Türkiye’üstelik fındıktan çaya ve üzüme kadar beğenmesek birlikte fiyatlar açıklandı. TMO’nun fiyatını açıklamadığı bir tane iz sarıerik. Bu AKP ve hükümetin Malatyalılara bakışını gösteriyor. Malatyalılara birlikte söylüyoruz bunların asıl yüzünü görün. TMO’yu sizin arkanızda tutmayanlar, değer açıklamayanlar sizin dostunuz değildir.”Share: