Ağrı’dan sarsıntı bölgesine yardım ekipleri yola artık

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7,4’lük yer sarsıntısı sonrası Veca’dan zelzele bölgesine müzaheret ekipleri yola çıktı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve ülkeyi kanun boğan zelzele sonrası Dert Valisi Dr. Osman Varol başkanlığında, sarsıntı bölgesinde yürütülecek çalışmalara arkalamak üzere kamu kurumları ve STK’lar ile değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda; Ağrı’dan depresyon kaldırma çalışmalarına katılacak personel ve açar sayısı, STK’larla işbirliği içerisinde arama kurtarma ekiplerinin koordine edilmesi, yardım kampanyası başlatılması çalışmaları görüşüldü. Balkı Valiliği başkanlığında Balkı’dan deprem sonrası evvel etapta; 9 AFAD görevlisi, 7 taharri istirdat gönüllüsü, 7 belediye personeli, 3 komütatör, 2 UMKE aracı, 8 UMKE personeli, 4 cankurtaran, 12 afiyet personeli ve 1 müteharrik aşçı yola çıktı.

Balkı Valisi Varol, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesinde meydana mevrut ve ilimizde da mahsus yer sarsıntısı ile ilgilendiren gelişmeleri, kurumlarımızla alay malay yakından izlem ediyoruz. Şu esas kadar işyar birimlerimize ulaşan seçme ihbar bulunmamaktadır. Mevlam milletimizin yardımcısı olsun” dedi. – AĞRI

Share: