Ağrılı besici, deprem bölgesine hayvanat üzere tıpkı tır maden gönderdi

Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinde besicilik eden Mustafa Aldemir, “asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen çiftçilerin hayvanları için benzeri tır fino bağışladı.

Valilik ile İl Kıyamet ve Acil Genişlik Müdürlüğü koordinesinde depremzedelere müteveccih ölçülü arkalama kampanyasına kentteki vatandaşlardan destekler artarak devam ediyor.

Taşlıçay ilçesi Zir Toklu köyünde besicilik fail Mustafa Aldemir, hayvanlarına kışın katmak için depoladığı otların şişman bölümünü deprem bölgesindeki çiftçilere göndermek istediğini yetkililere bildirdi.

Bunun üstüne köye gönderilen tıra, vatandaşların desteğiyle balya halindeki otlar yüklendi. Ardından tır, sarsıntı bölgesine gönderildi.

Kaymakam Gıyap Topaca ve Belediye Başkanı İsmet Taşdemir dahi köye giderek duyarlılığından dünya Aldemir’e teşekkür etti.

Besici Aldemir, depremden muhit çokça üzüldüklerini söyledi.

Zelzele bölgesine ellerinden geldiğince arkalama göndermeye çalıştıklarını belirten Aldemir, “Otumu Cenabıhak rızası için sarsıntı bölgesine gönderdim. Dünya ve dünya malı beni aldatamaz. Hareket bölgesindeki köylerde besiciler bile print eyyam geçiriyor. Sunu azından bu otlarla hayvanlarını beslerler. Dullarımız ve kalbimiz onlarla. Tanrı yardımcıları olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Share: