Ahmet Nur Çebi: “Ankaragücü maçında yaşananlar planlıydı”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Vazıh Çebi, hafta böylecene oynanan Ankaragücü maçında yaşanan olayların düzenlenen olduğunu söyledi. Çebi, Ankaragücü maçında yaşananların düzenlenen olduğunu tabir ederken, Galatasaray maçının peşi sıra açıklama yapan Bakire Timur’un tabir için birlikte “Erden Timur hangi söyleyecekse aracısız söylesin” diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Saf Çebi, Vodafone Park’ta planlı sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulundu. El Topu takımı, eş uçan top takımı ve tekerlekli sandalye basketbol takımı için düzenlenen sponsorluk anlaşmasının lansmanında gündeme dayalı açıklamalarda bulunan Ahmet Aydın Çebi, Ankargücü mücadelesinde yaşananların planlı şekilde gerçekleştiğini tabir etti. Futbol ortamının afiyet ve duygusallıktan uzaklaştığını söyleyen Çebi, “Kâh taraftarların kulüplerine düşünülerek ya bile bilmeyerek beis verdiklerini görüyoruz. Ankaragücü ve farklı kulüplerin kâffesi cesim camialar. Bunlar Türk sporuna hizmet fail, yıllar evvel müesses, insanların yardım verdiği kulüpler. Ankaragücü maçında seyircisinin küfürle başlayan, yoğun küfürlerle vuzuh vermeden devam fail tutumu, peşi sıra sahaya planlandığını düşündüğüm, oyuncularına talimatlanmış oyunu germe stratejisiyle devam eden benzeri son olduğunu düşünüyorum. Herhangi Bir husus düzenlenen ve programlıydı. Sahadaki oyuncuların Beşiktaşlı oyuncuları tahriki dahi planlıydı. On Paralık ömre bedel şekilde bitmedi. Ankaragücü hocasının kendisi kabilinden sporcu olan aynı kardeşini, yaşça ufak olan kardeşini tasavvur göstermesi de işin enteresan tarafıydı. Altını çizmemiz gerekiyor. Bir sarıklı işi gücü bırakıyor, Beşiktaşlı futbolcunun söylemlerinden, kendilerinin hakeza bir durumu oluşturduğunu kabulleniyor. Hocaların akıllarını başlarına toplaması geçişsiz. Bu kollar erte tıpkı aktarılma onların talebesi üstelik olabilir” ifadelerini kullandı.

“baştan aşağı eğlenceli ve dandik bir olay”

Josef de Souza’ya gösterilen kırmızı kartın gır gır ayrımsız değişmeyen olduğunu tabir ederek sözlerine devam fail Ahmet Vazıh Çebi, “Maç bitiyor, yargıcı bana bakarak durumu tedvir etmek anlamında, duyduğum kadarıyla VAR’dan dahi mevrut baskıyla Josef üzere tıpkısı oyuncuya, kaptanlık değerlerini üstünde haiz futbolcumuza al kart gösteriyor. baştan aşağı gır gır ve dandik aynı fenomen. Buradan yola çıkıp şu sonuca gelebiliriz; umumi anlamda seyircinin, hocasının ve hakemlerin yaptığı bu kusurlardan camiaları mesul burulmak kolaycılık evet. Bu camialara saygısızlık yapmayız, bu zümre olaylara açacak olmayacağız.” diyerek konuştu. Sahaya giren taraftarın adli makamlarca erkin bırakılması için birlikte mütekellim Çebi, “Üzüldüğüm taraf şu; maalesef kanunlarımızın yetersizliği söz konusu. Sahaya girip yekpare sporseverleri sıkıntılı eden zihayat bir hempa, ertesi devir mahkeme kararıyla başıboş bırakılıyor ve bu bırakılma olayı, camiadan kendini bilmezler marifetiyle fotoğraflanıyor. İşin sunma ilginç tarafı sol tarafta avukat cübbesi giymiş rüfeka var. Cübbeyi herkesin giymemesi lazım. Görevini yapar amma bu pozu veremez. Kimesne nerede durması gerektiğini ve haddini bilmiyor. Ankaragücü başkanına büyük davranışı ve Beşiktaş’tan özür dilediği için teşekkürname emretmek istiyorum” dedi. Çebi, Josef’e gösterilen al kart itiraz edeceklerini dahi söyleyerek “imdi kamu pakt başkanları, yöneticiler, taraftarlar, sarıklı ve futbolcuların, ayak topu terörüne bakım etmemeyi kendileri amacıyla murat edinmesi gerekiyor. Pahal halde sahadaki futbolu değil tribünlerdeki şaklabanlıkları seyrederek Türk futboluna uymazlık vermeye devam edeceğiz” diyerek sözlerine bitmeme etti.

“Bugün mağdurla, kıygın edenler müşterek gelecek”

Riva’dahi gerçekleşecek olan Kulüpler Birliği Toplantısı’na Josef üstelik Souza ile birlikte katılacaklarını dahi söyleyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Aydın Çebi, “Toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, beceri direktörler ve topluluk kaptanları katılacak. Bu toplantıda herkesin olması doğru ayrımsız davranıştır. Ego üstelik katılacağım ve işin ilginç tarafı kaptanımız Josef ile bugün bu yemeğe katılacağız. Arkadaşını ve hakemi koruduğu amacıyla kırmızı iri gören kaptanla bu arada TFF’nin ense dozaj yöneticileriyle yemek yiyeceğiz. Bakalım Josef’e bakınca hangi hissedecekler. Zaman amme vicdanını göz uğrunda bulunduracaklardı. Josef’i ego getirmiyorum, zeybek o. Mağdurla, mağdur edenler omuz omuza gelecek” diye niteleyerek konuştu.

“Bakire Timur hangi söyleyecekse doğrudan söylesin”

Galatasaray- Gaziantep FK mücadelesinin peşi sıra açıklamalarda kâin Galatasaray Sportif A.Ş. Yöneticisi Kızoğlan Timur’un ifadelerinin sorulması üzerine dahi açıklamalarda bulunan Ahmet Aydınlık Çebi, “Bakire hatır beni kastettiğini düşünmüyorum. Erden satma iyi çocuktur. 10 kişiyle maçı alınca konuşmak bambaşka çeşit, kaybedince apayrı türü. Gençtir, o üstelik pekâlâ konuşacağını öğrenecek. Bana söylediğini düşünmüyorum. Hangi söyleyecekse doğrudan söylesin. Ben kibar kadar sorunları gidip TFF’bile çözen biriyim. Çıkıp mikrofonlarda bağırmıyorum, buradan rey kime gidecekse gitsin” diye niteleyerek sözlerini tamamladı. Güruh şişko foto çekiminin peşi sıra akıbet buldu. – İSTANBULShare: