AİÇÜ’de “Arkalama Kampanyası Eylem Planı Kıymetlendirme Toplantısı” yapıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ), Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 10 ilimizi üstelik etkileyen depremle ilgilendiren istimara yapılarak AİÇÜ marifetiyle deprem bölgesine yapılacak yardımlar amacıyla hazırlanan Eylem Planı Değerlendirme toplantısı yapıldı.

AİÇÜ Senato Toplantı Salonu’nda planlı toplantıya AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, rektör yardımcıları, genel yazman ve umumi kâtip yardımcısı ile daire başkanları katıldı. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Abdulhalik Felaket, sarsıntı bölgesine yapılacak yardımlar amacıyla Üniversitedeki koordinasyonu keşfetmek ve atılacak adımları kıymetlendirmek üzere gösteri planının uygulanmaya başlandığını söyledi.

Prof. Dr. Sıkıntı, “Kahramanmaraş merkezli medyana mevrut depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sıhhatli olsun. Üniversitemiz tarafından yapılan yardım kampanyası kapsamında toplanılan anne ihtiyaç malzemelerini Dert Valiliği koordinasyonunda sunma güdük sürede sarsıntı bölgesine ulaştırmak için kül birimlerimizle çalışıyoruz” dedi. Prof. Dr. Karabulut, AİÇÜ’birlikte tahsil gören, depremden etkilenen ve ihtiyacı olan mecmu öğrencilerin yanlarında olduklarını belirterek, “Öğrencilerimizin büyük benzeri bölümüne ulaştık, diğerlerine üstelik ulaşmaya çalışıyoruz. İlimizde Itimat Yurtlar Kurumunda, depremden etkilenen öğrencilerimiz amacıyla ücretsiz adına barınma ve aşındırmak hizmeti sunuyoruz. Hareket bölgesinde faal öğrencilerimiz kâm etmeleri halinde Itimat Yurtlar Kurumundaki ücretsiz hizmetlerden yararlanabilecek. Maddesel ve manevi olarak kamu gücümüzle öğrencilerimizin ve ailelerinin yanındayız” diye niteleyerek konuştu. Prof. Dr. Karabulut, zelzele bölgesinde kâin öğrencilere 13-17 Şubat 2023 tarihlerinde yapılacak baharat dönemi ibret kayıtlarında vacip kolaylığın sağlanacağını söyledi.

Yüksek Tedris Kurulu Başkanı (YÖK) Başkanı Erol Özvar Başkanlığında Darülfünun Rektörleri ile online toplantı yapıldığını nâkil Prof. Dr. Sıkıntı, toplantıda deprem bölgesindeki illerde kâin üniversitelerimizin durumlarıyla ilişkin istimara yapıldı” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Felaket, AİÇÜ bünyesinde toplanan ayni ve nakdi yardıma destek sağlayan kül personele teşekkürname etti. – AĞRI

Share: