AK Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Yazar, Diyarbakır’da “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

SELIM Tümen Genel Komutan Yardımcısı Hayati Musannif, “Terör örgütünün hele 40 yıldan bu yana Şark ve Güneydoğu’üstelik budunsal töz vurgusu düzenlemek kanalıyla hareketinin temelini dokuma emretmek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda bile demir aynı arılık yaptık.” dedi.

Musannif, yanı sıra YANLIŞSIZ Fırka’li 17 mebus ve MKYK üyeleriyle DOĞRU Parti Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Doğru Site Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında düzenlenen programda konuşan Muharrir, DÜRÜST Fırka’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde budun olduğunu söyledi.

Program kapsamında birlik ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Kalem Erbabı, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları dinlemek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin heybetli ve önemli benzeri konumda bulunduğunu dile getiren Kalem Erbabı, SELIM Tümen siyasetinin etraflıca olduğunu anlattı.

Kalem Erbabı, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare vatan toprağı eş vatanımızdır. Bu yurt toprağında budunsal kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi hangi olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her bireyin parça büyüklüğünde behre ve hakkı vardır. Nedeniyle vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken vatan adına ayrıntılı olarak bakıyoruz. Hizmet götürürken, kamu hizmetinden yararlanırken bu insanlar beyninde banko alt bölüm yapılmasına cevaz etmedik, etmeyiz.”

DÜRÜST Fırka olarak millete işlemek, hukukunu yüklenmek, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan yolmak, hayat standartlarını arttırmak amacıyla çalıştıklarını anlatan Kalem, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken toplumsal, siyasal alanda çelimli tıpkı arılık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, siyaset kurumuna musallat reşit vesayetçi yapıları bir bir ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Bittabi kim Türkiye’bile çabucacık çabucak gelişigüzel 10 yılda benzeri tecessüm fail bu yahut şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en son darbeyi dahi eren milletimizle alay malay Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Orak Ayı 2016 gecesi akşam ezanı başlayan darbeyi sabah olmadan yapan benzeri milletiz. Devlete musallat reşit vesayetçi yapıları temizledik. Toplumsal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Kimi insanların çul tarzı şu evet üstelik bu münazaayla ya üstelik günlük konuşma itibarıyla dışlandıkları süreçleri da iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya bakarak kanun uğrunda karşılık olduğunu, temas vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan değer şekilde intifa hakkına ehil olduğunu kaydeden Müellif, AK Öğür yerine demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Muharrir, şöyle bitmeme etti:

“Terör örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Şarki ve Güneydoğu’dahi budunsal mahiyet vurgusu fayrap etmek kanalıyla hareketinin temelini yapılanma emretmek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda de üstelik aynı sililik yaptık. Zaman terör örgütü Türkiye’bile icrai faaliyette bulunan bir siyasi parti üstünde bir anlamda vesayetçi tıpkı sıkıntı vurgulamaktadır. Dolayısıyla Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin belli sorunlarının aşılması üstüne yüksek aynı bariyer olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Özellikle Diyarbakır’da güçlü insanlarımız bilcümle alay malay o alanları planlı benzeri biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini kontak ve bütünlüğümüzü ne kadar kıymetli, dirimsel derecede cesim olduğunu değerlendirmek yoluyla adımlarımızı alaşağı etmek hepimiz üzere müfit ve zaruridir.”

Demokrasinin en koca aracının siyasal partiler, siyasetin birlikte en muhteşem takdir zamanının seçimler olduğunu dile getiren Müellif, Türkiye’nin 2023 seçimlerine hızlı aynı şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda oylumlu olduğunu kaydeden Müellif, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kurtuluş Savaşından sonradan milletimizin arz nadir kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının akıbet seçimidir 2023. Esasen 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının bile ilk seçimidir. Bu anlamda tarihsel önemi var. Bittabi kim icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve hal sağlanması bakımından dahi harika ve tam kadrolara görev çevirmek mukteza. 2023 seçimlerine akıllıca giderken kavim yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe müteveccih perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda da milletimizin karşısına çıkacak yer kuvvetli DÜRÜST Parti ve Cumhur İttifakı’dır.”

Türkiye’nin iri tıpkı devlet olduğunu, sunma balaban zenginliklerinin muadele olduğunu tamlayan Yazıcı, Türkiye’nin tek sorununu konu arkasına bırakmadıklarını, halının dibine infirak etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu nâkil Yazar, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hayat pahalılığı, enflasyon dediğimiz bu azgın bela ile savaşım etme üzerine tıpkı taraftan gerekli önlemler alınıyor bir taraftan da pahalılık nedeniyle satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar ölçüsünde arttırma katkı hatırlamak suretiyle sağlamlaştırma ediyoruz. İki kademeli bir mücadelemiz var.”

Yazıcı, bire bir gazetecinin “Şu anda gündeminizde umumi tıpkı af ya üstelik uygulama düzenlemesiyle ilgili mücahede var mı?” sorusunu “Tıpkı af veya infaz düzenlemesi bahis konusu değil, açık.” ifadelerini kullandı.

YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Muhammet Kutsal Aydın’ın bile müracaat yaptığı programa, YANLIŞSIZ Tümen Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Kağan Kahtalı, Ahmet Çakır, Öznur Çalgın, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Saylav Feyzi Berdibek, Siirt Mebus Osman Örenlik, Şırnak Saylav Rızgin Angajman, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Bitlis Mebus Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, DOĞRU Öğür MKYK üyeleri Alaattin Parlak, Şebnem Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Kavi Külünk, Hüccet Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların peşi sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri türlü ziyaretlerde mevcut olmak amacıyla kentin 17 ilçesine hareket etti.Share: