AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı;

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini değerlendiren DÜRÜST Öğür Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Çorum’dan dünyaya irtibat ve kardeşlik mesajı verildi” dedi.

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, parti teşkilatları ile ayrımsız araya geldi. Ahlatcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı mitingin düzenlenmesinde yardım sağlayıcı milletvekilleri, merkez ve kaza teşkilatları, el, kaymakamlık ve yer belediye başkanlarına teşekkür etti.

YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Ahlatcı, 13 Ağustos’ta Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı Çorum’da ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine resmi rakamlara bakarak 50 bin kişinin katıldığını açıklanan Ahlatcı, “50 bin kardeşimizin ellerinde Türk bayrağı vardı. Tek apayrı tümen bayrağı değil. Bu 50 bin kardeşimiz Çorum’dan dış mihraklara ve içerdeki siyasetçilere tıpkı kaygı verildi. Aut mihraklara dedier kim biz bu bayrağı altında Anadolu’nun bağrındaki Çorum’dan sesleniyoruz. Biz bu bayrağın altında Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Lazıyla biz bu arada yaşayacağız. Buna tek kimse engel olanaksız dediler. Siz hangi yaparsanız yapın, içeride kimlerle muhatap olursanız olun, işbirliği yapıyorsanız yapın biz liderimizin uğrunda şike bayrağımızın altında gelişigüzel yaşayacağız mesajı verdiler. İç siyasete dahi bire bir ide verdiler. Bakın dışardaki ağa babalarını bırakın burada muhatabınız bu yüce bayrağın altında hayat dolu bizleriz dediler. Çorum’dan tüm dünyaya bu mesajı isnat etmek bizim teşkilatlarımıza nasip oldu. Birliğimizi, beraberliğimizi on paralık kimseye feda etmeyeceğimizi kül dünyaya haykırmış olduk. Bu mesajı cümle dünyaya atfetmek bize ve teşkilatlarımıza nasip oldu” diyerek konuştu.

Çorum tarihinin yeryüzü neşeli mitingini gerçekleştirdiklerini belirten Ahlatcı, “Çorum halkı ve teşkilatlarımız Cumartesi Sayın Cumhurbaşkanımıza olan desteğini muhabbetini en domuzuna şekilde gösterdi. Binlerce Çorumlu hemşerimiz Kadeş Meydanı’na akış etti. Milletimizdeki bu kasırga, bu çalkantı berenarı hiçbir bariyer DOĞRU Partiyi ve AK Partilileri yolundan et kafalı çeviremez. Çorum tarihe kademe düşülecek bir haset henüz geçirdi. Bu manzara ateş parçası ve büyük Türkiye üzere angajman ve beraberliğimizin göstergesinin kanıtıdır” dedi.

Ahlatcı, izlence sonunda dalan ilçe, karı ve bilgisizlik kolları başkanına teşekkür plaketi verdi. – ÇORUM

Share: