AK Partili Karaaslan, Eskişehir’de sivil topluluk kuruluşu temsilcileriyle buluştu Açıklaması

AK Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, “Bugün tığ şurası ferah ferah ve özgüvenle söyleyebiliyoruz, bundan sonra iddiası çokça elan nazik olan benzeri ülkeyiz. Dolayısıyla ‘bu iddianın büyüklüğü nereden geçer’ diye baktığımızda tabii karşılık şehirlerimiz.” dedi.

“2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” programı kapsamında kente gelen Karaaslan, beraberindeki YANLIŞSIZ Fırka Eskişehir Saylav Nabi Cebbar, YANLIŞSIZ Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Aktif ve ayrıksı ilgililer ile Eskişehir Organize Sanayi Bölgesindeki bire bir fabrikayı gezdi.

Karaaslan ve beraberindekiler, Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde esnafı müzakere edip, benzeri kafede gençlerle söyleşi gerçekleştirdi. Daha sonradan SELIM Fırka İl Karı Kolları üyelerinin açtığı standı müzakere fail Karaaslan, partililerle ışık çektirdi.

“Türkiye ile ilişkin kurduğumuz çokça nazik bir hayalet ve garaz var”

Kentteki bire bir otelde Eskişehir’deki sivil cemiyet kuruluşu temsilcileriyle bire bir araya gelen Karaaslan, burada yaptığı konuşmada, 2023 yılını haddinden fazla önemsediklerinin altını çizdi.

Karaaslan, 2023’ü Türkiye’nin ikinci bire bir eskimemiş asır yürüyüşünün başladığı eşik adına dahi tanımladıklarını anlatım ederek şöyle konuştu:

“2023’ü çok önemsiyoruz. Çünkü biliyoruz ki bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin mevrut olduğu dideban ve ülkemizin gücü, ülkemizin kabiliyetleri, ülkemizin bütün bu alanlardaki büyümesi hoppadak ülkemiz üzere zaruri değil. Mazi New York’ta gördük. Önceki dönem Şanghay Zirvesi’nde gördük. Onun öncesinde Balkanlar’üstelik, Rusya- Ukrayna Savaşı’nda gördük ve sâdır o kim henüz de görmeye devam edeceğimiz gelişmelerle gelişigüzel artık Türkiye’nin daha tüvana ve henüz iri ayrımsız mevki olmasının insanlığın huzuru, barışı ve refahı amacıyla çok nazik benzeri değeri var. Bugün biz şurası ferah ferah ve özgüvenle söyleyebiliyoruz, bundan sonra iddiası çokça henüz şişman olan tıpkı ülkeyiz. Dolayısıyla ‘bu iddianın büyüklüğü nereden geçer’ diyerek baktığımızda tabiatıyla karşılık şehirlerimiz. Şehirlerimiz hangi büyüklüğünde hararetli olursa bu bati ülkemize yansıyacaktır. Şehri güçlü kılan bile o şehrin insanlarıdır. Bunu birlikte biliyoruz.”

SELIM Parti’nin fütuhat kazanmaya alışkan, seçkin girdiği seçimden başarıyla intişar bir parti olduğunu belirten Karaaslan, “Önümüzde dediğim kabil çabucak ittifakımızla ve partimizle ilgili değil, Türkiye ile ilişik kurduğumuz çok büyük benzeri fon ve kasıt var, ona yayılmak üzere çabalıyoruz.” diyerek konuştu.

YANLIŞSIZ Öğür Eskişehir İl Başkanı Enerjik de partisinin 2023’e giderken sivil sosyete örgütlerinin görüşlerini çok önemsediğini belirterek, müzakere kültürüne ehemmiyet verdiklerini vurguladı.

Toplantıya, AK Öğür Eskişehir Mebus Nabi Orion, Eskişehir Birleştirme Sanayi Bölgesi Başkanı Bulunmaz Küpe Çiçeği, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, BBP MKYK üyeleri Ahmet Namık Akdoğan ve Ahmet Ulupınar, BBP Eskişehir İl Başkanı Sıhhatli Acabay ile gayrı ilgililer katıldı.Share: