Akdeniz Üniversitesinde “Ters Yüz Öğrenme” modeli hayata geçirildi

Akdeniz Üniversitesi’nde memur akademisyenlerden henüz fazla ürün nail olmak ve öğrencilerin bireysel öğrenme sürecini kolaylaştırmak için “Ters Yüzü Öğrenme” modeli uygulanacağı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, öğrencilerin derse videoları izleyerek amade kuzuluk geleceği örnek faaliyet tababet fakültesi ile başladı. Tababet fakültesinde oluşturulan özel stüdyo ve aç kadro yardımıyla alanında ehlihibre tedrisat üyeleri öğrencilerle dersi henüz verimli eylemek namına ders sunumlarını videoteyp araç ortamına alarak, öğrencilerin derse daha hazır gelmelerini sağlayacak.

Derse hazır gelen öğrenciler hocalarla daha çok repertuvar paylaşımında bulunarak, derste ve elektronik beyin zarfında tahsil sürecini pekiştirmiş olacak.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, değişime bildirme dirençli konunun yetişek olduğunu kaydetti.

Teknolojinin gelişmesine karşın aynı müfredatın işlendiğine dikkati çeken Özkan, “Biz bu konuda harekete geçtik ve müfredatımızı yenilemeye başladık. Antrparantez tababet fakültemizde Ters Yüzü Yetişek modeline geçtik. Hocalarımızın ders anlatım videoları hazırlanıyor. Öğrencilerimiz ilişik derslerden önce bu videoları izleyerek hazırlanacaklar. Derste ise konuyla ilişik henüz etraflı sorular sorabilecek ve konuyu pekiştirecekler. Ego üstelik acılı dersimle ait kaydı oluşturdum. Bu sistemin avantajlarını elan aliyyülâlâ mezunlar vererek göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: