Akıbet an haberi… Adıyaman’da gerçeği aratmayan şimendifer kazası tatbikatı

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yapılan şimendifer kazası tatbikatı gerçeği aratmadı.

Adıyaman’ın Gölbaşı TCDD istasyon şefliği alanında 112 İl Cankurtaran Servisi Başhekimliği, AFAD, UMKE, TCDD İstasyon Şefliği, Gölbaşı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ilçe Güven Müdürlüğü vasıtasıyla tren kazası tatbikatı gerçekleştirildi.

Yapılan tatbikatta senaryo gereği yaralanan vatandaşların kurtarılması üzere verilen ihbar sonrası görüngü adına ekipler irsal edildi. Fenomen yerinde alınan düzenlilik önlemlerinin peşi sıra ekipler yoluyla senaryo gereği yaralanan 23 yaralıya müdahale edildi. Katar vagonları altında sıkışan yaralılar ise bir tane tek bulundukları yerden kurtarıldı. İlk müdahaleleri yapılan 23 gaileli, ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Senaryo gereği 23 yanık ve 2 ölünün olduğu şimendifer kazası tatbikatı gerçeği aratmadı.

Tatbikatın az çok kalburüstü benzeri şekilde tamamlandığını dile getiren Adıyaman İl Afiyet müdürü Erdoğan Salt, “Arkadaşlarımız burada gerçeği aratmayan aynı tatbikat yaptılar çetin bir emek verdiler. Tatbikat alanında dinlenme kampı yaptılar. İnşallah tek beş altı on paralık benzeri şekilde ilçe yaşanmaz ama maalesef dünyanın seçkin durumunda olduğu kabil ülkemizde yaşanabilir. Ama yaşandığı ant sizler varsınız bizler varız hep gelişigüzel umum ele vererek bu sıkıntıyı en az kayıpla veya tek kaybolma olmadan atlatabiliriz. Ben burada bu tatbikatın gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Düzenlenen tatbikata TCDD 5.Bölge Müdürü Utkulu Çalıştırıcı, İl Afiyet müdürü Erdoğan Sili ve yetkililer katıldı. – ADIYAMAN

Share: