AKP’nin Kurucularından Kemal Albayrak: “Öyle Kirlendiler Kim Temizlenme Bunları Kurtaramaz”

AKP’nin kurucuları beyninde düz alan eski Kırıkkale Saylav Eksiksizlik Albayrak, Sedat Peker iddialarıyla başlayan Cumhurbaşkanlığı’ndan iki danışmanın istifası ile süren vergi zehir iddialarına ilişik, “Çokça nazik ağız tatsızlığı var biliyorum, görüştüğüm arkadaşlar var, tanıştığım insanlar var. Milletvekillerinden üstelik kopuş olacak. Ama fehamet gücü öç ara bulucu olduğu amacıyla korkuyorlar, tekrar birlikte itibarları anbean düşüyor. Bahçeli’nin dediği üzere Tursil’le, Omo’yla birlikte yıkasan bunlar durulanmaz, temizlenmez. Arınma bunları kurtarmaz” dedi.

AKP’nin kurucularından olan sakat Kırıkkale Saylav Kemal Albayrak, KRT TV’birlikte geri akşam ezanı Semra Topçu’nun sunduğu programa konuk oldu. AKP MKYK Üyesi Sağlam Külünk’ün ” AK Parti’nin arınma ihtiyacı” olduğu yolundaki sözlerini bile değerlendiren Albayrak, “illerde rahatsızlığın artığını, milletvekillerinden dahi kopuş olacağını” tabir etti. Albayrak ezcümle şunları söyledi:

“BU BİR KOLLEKTİF BİR SOYGUNDUR”

“Fransız darbımesel ‘yalayan ısırır üstelik’ der, tarihte sunma iri ihanetler, dalkavuklardan olmuştur. İş ona akıllıca gidiyor, göreceksiniz bu kadar yolsuzluklar… Bu bir kollektif ayrımsız soygundur, iki kişinin bildiği giz, giz olmadığı üzere bu suçları hep birbirinin üstüne atmaya başladı.

Bugünkü yönetsel yapıyla, iş ortaklığı olduğu müddetçe bu günkü dümen bunların üzerine gidemez, bir zamanlar bile dört bakandan biri ‘Eğer bizi Cesim Divan’a gönderirseniz, sırları açıklarım’ demişti ve apar topar komisyondaki arkadaşlara dediler kim, ‘Aman bu işi encam götürmeyin.’

“HARAMİ OLDU BUNLAR. HUKUKTAN KAÇAN HARAMİLER”

Zaman suçlananlar, eğer bir dirhem ahlakları varsa, ‘Bizlere iftira atılıyor, bu iftiranın altında kalamayız’ deyip, kendileri bu işi yargıya taşımalı. Ama Ziya Paşa’nın dediği gibi birbirlerine benzeyeni bulmuşlar. Kamu kaynaklarını çalmakta haddinden fazla mahirler. Ama iktidarın gittiğini biliyorlar servetlerini eksantrik ülkelere taşıyorlar, Yunanistan ev alıyorlar, dış basında okuyoruz. TC’nin tapusunu ver esasen doymazlar. Haydutlar oldu bunlar. Hukuktan kaçan haramiler… Demin aynı molekül olmasa birlikte devlette belgelik vardır, gelecekte katiyen adalet devletinde sakıncasız olun, bunlar yargının karşısından kurtulamazlar.

ARINACAK TARAFI KALMADI

Lağım patladı, değme tarafta sıkıntılar var. Bir kerem çalışamaz hale geldiyse paralel yapılar meydana gelmiştir, güvenlikte, adalette anca. Hiçbir gelgel çalışacak halde değil, kâffesi paralel tıpkısı bina haline getirdiler. Mafya yöntem işbirliği, anca elem duruma düştü kim Türkiye Cumhuriyeti henüz evvel hiç böyle olmadı.

Ak Parti’nin arınacak tarafı kalmadı, şüphesiz arınacak? Merhum Demirel derdi ki, ananı sıkıntıya sokan kadı olursa şüphesiz aranacak? Yani bu bütün çökmüş. Kirliliğe bulaşmamış insanlar haddinden fazla.

“MİLLETVEKİLLERİNDEN KOPUŞ OLACAK “

Elhak kopuş arttı, illerde görüyorum. Çokça büyük anlaşmazlık var biliyorum, görüştüğüm ihvan var, tanıştığım insanlar var. Milletvekillerinden birlikte kopuş olacak. Amma şevket gücü intikam ara bulucu olduğu üzere korkuyorlar, gene birlikte itibarları her an düşüyor. Bahçeli’nin dediği kabil Tursil’le, Omo’yla da yıkasan bunlar durulanmaz, temizlenmez. Temizlenme bunları kurtarmaz.

Milletvekili arkadaşlarla görüşüyorum, Peker’in söyledikleri, bu usulsüzlük, bu sıkıntıları aşağı görmüyor musunuz, diyorum. Bana hangi diyorlar biliyor musunuz, sağa sola bakıyorlar, acep bir duyan var mı diye niteleyerek, bilahare bunların hepsinin doğruluğunu teslim ediyorlar.

Amma devlet imkanları ile, devletin gücüyle, insanları tehditler, şantajlar, çocuğunun işi-gücü var, idrak ellerinde, hareket insanları ses çıkaramıyor, dolayısıyla içlerindeki niyetleri söyleyemiyorlar. Bu kudret şüphesiz temizlenecek olabilir değil. hele sifilis yaşıyorlar. Gözleri görüyor ama görmezden geliyorlar.

ANLAŞMALI – GÖSTERMELİK FAALIYETLER

Kendi içlerinde tıpkı ameliyat yaparak, anlaşmalı bire bir faaliyetler olabilir, şunları şunları alınca, ‘Bak biz bundan sonra kirliliği tasfiye gayretindeyiz’ diyebilirler ama bunu kimesne yutmaz.”

Share: