Akşener, Aksaray’da: “İç Rum Bölgesinde Hepinizin Derdi, Suyun Kaybolması”

Malumat: MERVE CÜRET – Almaç: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, Aksaray’da yurttaşlara; “Benzeri dolaşma geçmiş Niğde’üstelik, geçkin Nevşehir’dahi, bugün Aksaray’dayım. İç Anadolu bölgesinde hepinizin derdi; suyun kaybolması, zindelik pompasıyla akarsu çıkarılması, sulamanın böyle yapılması, 113 bin teklik elektrik faturası gördüm. Bunu ödeye bire bir çiftçinin malından eline ne büyüklüğünde mülk kalabilir, bunun içini da tıpkısı bile koyun mazotu, ilacı, gübreyi geriye ne kalır” sözleri ile seslendi.

İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, bugün esnaf ziyareti amacıyla geldiği Aksaray’da, yurttaşlara seslendi. Akşener, şunları söyledi:

“Bugün burada esnaf müracaat etmek amacıyla ikinci turunu attığım Türkiye’nin Aksaray’ına iki sene geçmiş geldim şimdi de ikinci posta buradayım. Çok mufassal zamandır sizin dertlerinizin konuşulmadığı buna bedel sürekli siyasetçilerin birbirine konu çarptırdığı ama sizin derdinizin konuşulmadığı, ayrımsız herkes var bu ülkede. Oldukça kavim bu işin aslıdır, politikacı dahi onun vekilidir. Siyasetçinin görevi lüzum nüfuz, gerek uymazlık sizin dertlerinizi dinleyip hal üretip o çözümler üzerinden rakiplik etmektir. Siz olmasanız siyasa olanaksız, siz olmasanız hiçbir öz imkânsız.

“İÇ RUM BÖLGESİNDE HEPİNİZİN DERDİ; SUYUN KAYBOLMASI, ELEKTRİK POMPASIYLA SU ÇIKARILMASI”

Adaleti beraber oluşturacağız. Fellah, ev kadını, haksızlığa uğrayan insanlar konuşuyor. Hep siyasetçilerin bu sesi duyup ona çözüm üretmesi gerekir. Derdimiz bu.

Bu dükkanların içre besiciler gördüm, gebe ineklerini kesime gönderdiği üzere ağlayan besici gördüm. Tıpkısı dönüş önceki Niğde’birlikte, esbak Nevşehir’üstelik, zaman Aksaray’dayım. İç Rum bölgesinde hepinizin derdi; suyun kaybolması, neşelilik pompasıyla su çıkarılması, sulamanın hakeza yapılması, 113 bin lira cıvıltı faturası gördüm. 60 bin liralık fatura gördüm, 52 bin teklik fatura gördüm. Üç ayda 180 bin teklik vermek zorunda mütezayit çiftçinin elinde hangi kadar para kalabilir. Bunun içini dahi ayrımsız üstelik koyun mazotu, ilacı, gübreyi geriye hangi kalır? Deminden sen coşkunluk derdi çekerken 15 aylık alıp cebine koyan, canip gelip yatan şayet danışmanlar varsa bu ülkede bunun adı eşkıya bir düzendir.

“HANİ TRENİNİZ NE OLDU ESMER TREN, NE OLDU HAVAALANI, HANGI OLDU ÇÖKÜLEN ÇİFTLİKLER”

Zor maaşı… Söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler bin 500 teklik mütekait maaşı alanlar vardı. Bizim dediğimiz şuydu bildirme bağan emekli maaşı asgari sevap büyüklüğünde olmalıdır. Bunu bu rüfeka yaptı yaptı yapmadı biz yapacağız az kaldı. Hani treniniz hangi oldu karaca katar, hangi oldu havaalanı, ne oldu çökülen çiftlikler. Mülakat denilen o sistemi ortadan kaldıracağız netlikle söylüyorum. 24 milyar TL sizin cebinizden, Türk Telekom’dan alındı Hariri’nin cebine koydular. Erdoğan’ın ev dostu.

Ankara’da Ankapark diyerek benzeri park yeri yapmışlar 14 milyar liralık masruf. Toplayın ikisini 38 milyar liralık…38 bilyon lirayla ne olurdu, yağiz katar buraya gelirdi, cümbüş paralarında yüzdelik 50 indirim, mazotta yüzdelik 50 indirim yapılabilirdi. Bu akort harami ayrımsız düzendir, bu düzeni bu arada değiştireceğiz.

Şu mikrofonu şurada gezdirsem herkesin aynı derdi var, aha benim yapmaya çalıştığım öz bu derdin kamuoyuna mülk edilmesi. İktidar bu sorunların çözülmesi amacıyla sizin tarafınızdan görevlendirilir, muhalefet da sizin avukatlığınızı fayrap etmek için sizin tarafınızdan görevlendirilir. Uğraş etmenin ayrımsız manası yok. Yün yumaklarını bundan sonra kabul etmiyorum muhteremler. Ağalar, istediğiniz büyüklüğünde oculuk, buculuk yapın.  Biz milletimizin, asli unsurun beraberinde olacağız. Bu dertleri çözdüler, çözdüler. Çözemediler, az kaldı biz çözeceğiz.”

Akşener’in mikrofonu verdiği tıpkı yurttaş, “Uyuşturucuyu kimesne tutamadı. Çocuklarımıza havari olun. Uyuşturucu bağımlısı çocuklarımızın durumu çok keskin. Aksaray yöntemince esrar yatağı oldu şu anda” dedi.Share: