âmâ Ömer, eşinden kalan uzlaştırıcı rastgele kamer elleriyle yıkıyor

Nevşehirli Ömer Kavak, 40 yıl geçmiş gözlerini, 2016 yılında bile eşini kaybetmesine rağmen kişi sevincini hiç kaybetmedi. Kavak, 1992 yılında eşine aldığı otomobili, eşinin vefatından bilahare satmayarak hatırasına eş çıkıyor.

Avanos ilçesinde işlek âmâ Ömer Kavak 1992 yılında eşine aldığı otomobili, eşinin vefatından bilahare bile satmadı. Gedikli iken 1979 yılında görev yaptığı Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) rahatsızlanan Ömer Kavak, 1982 yılında gözlerini ağız ağıza kaybetti. 1993 yılında Nevşehir’üstelik hususi tıpkı radyoda yaptığı ‘Görmeyen Gözler’ programı ile hayata tutunan Ömer Kavak, 2016 yılında dahi eşini kaybetti. Eşine aldığı ve on paralık görmediği otomobili herhangi bir kamer elleriyle yıkayan Ömer Kavak, yılda aynı el de parlaklık yapıyor. Arkadaşı sebebiyle seçme hafta sonu Kapadokya bölgesinde araçla gezen Ömer Kavak, araca olan hasretini da bu sayede gideriyor.

“Elleriyle yıkıyor”

Aracını yıkarken bez kullanmadığını belirten görmez Ömer Kavak yaptığı açıklamada, “Aracım 1993 kabil Serçe. Rahmetlik eşim kullanıyordu. Temas tarafı otantik ve 34 bin kilometrede. Ayda tıpkısı yıkıyorum. Değme sene Ağustos ayında de kesin arabayı yıkayıp cila yapıyorum. Rahmetli eşim ayrımsız arabamız olmasını çokça isterdi. Ev mi araba mı diye sordum. O bile araba olsun dedi. Kul taksit taksit bu Serçe arabayı aldım. Satmayı düşünmüyorum. arada bir arkadaşım ile birlikte cumartesi ve tatil günleri dolaşıyorum, alay malay geziyorum. Zevkle hortumu takıyorum. Aracımı bezle yıkamıyorum. Bezle yıkadığım ahit ara sıra yerleri kaçıyor. Elimle yıkadığım devir, neresi yıkanmamış biliyorum. Aracımı evvel yıkayarak kuruluyorum, elan sonrada cila yapıyorum” şeklinde konuştu.

“Takkadak 6 ay miftah kullandım”

Gözlerini kaybetmeden geçmiş yalnız 6 ay açacak kullandığını söyleyen Kavak, “Bu ara bulucu tek sürmedim. 1979 yılında bir kurgu almıştım. Vakit Kaybetmeden 6 kamer açar kullandım. Elan sonradan gözlerimi kaybedince aynı daha çevirgeç kullanamadım. Sonraları kör olduğum için rüyamda sık sık makine sürerdim” şeklinde konuştu.

Ömer Kavak’ın arkadaşı Ersan Diler üstelik açıklamasında, “Tatil günlerinde Ömer koca ile gelişigüzel geziyoruz. Uzlaştırıcı ben kullanıyorum. Ömer abide miftah kullanıyormuş kadar etkilenir. Gezmediğimiz gitmediğimiz meydan namevcut” dedi. – NEVŞEHİR

Share: