Ankara haberleri: Ankara merkezli 5 ilde ‘Narkopara’ operasyonu: 37 teftiş

Ankara merkezli 5 ilde ‘Narkopara’ operasyonu: 37 gözaltı

ANKARA merkezli 5 ilde planlı ‘Narkopara’ operasyonunda, yapmacıklı mülk ile esrar bap ticareti yaptığı belirlenen 37 karanlık, gözaltına makbuz. Şüphelilerin, telefon dinlemelerinde yakalanmamak üzere şifreli musahabe yaptıkları ve eroine ‘Erol amca’, metamfetamine ‘Metin amca’ dedikleri belirlendi.

İl Itimat Müdürlüğü Finansal Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, cali para ile mızrap bap ticareti yaptığı belirlenen yanlışlık örgütünü takibe aldı. Polisin 6 mahiye beceri ve fiziki takibi sonucu Ankara merkezli İstanbul, Yozgat, Çankırı ve Hatay’birlikte 200 personelin katılımıyla 57 şüpheliye yönelik eş zamanlı işler düzenlendi. Operasyonlarda 37 bed, gözaltına alınırken, özge şüphelilerin yakalanmasına müteveccih çalışmaların bitmeme ettiği belirtildi. Mavera yandan şüphelilere ilgilendiren adreslerde yapılan aramalarda; 21 bin 500 liralık yapmacıklı banknot, 10 gram kokain, 47,6 gram metamfetamin, 23,4 gram eroin, 20 gram tütün, 200 şişe cali ve uğrun viski, ruhsatsız av tüfeği ve haddinden fazla sayıda fişek ve 32 bireşimli komprime ele geçirildi. Yapılan incelemede ise şüphelilerin toplumsal iletişim araçları platformlarından düzme servet ile telefon, tablet, elektronik beyin kadar elektronik pırtı alışverişi yaptığı ve maden kullananlara madde satışından sonra mülk üstü namına düzme banknotlar verdiği tayin edildi.

UYUŞTURUCULARA MUVAKKAT İSİM VERMİŞLER

Şüphelilerin ayrıca telefon dinlemelerine yakalanmamak amacıyla şifreli ziyaret yaptıkları ve eroine ‘Erol amca’, metamfetamine ‘Metin amca’, bireşimli haplardan Lyrica’ya ‘Leyla abla’, Smyra’evet ‘Sam amca’ dedikleri belirlendi. Şüphelilerin, metal satıcılarına ödeyecekleri paraları bile ‘borç’ namına ifade ettikleri ve ‘torbacı’ların, yakalanmamak amacıyla sattıkları uyuşturucuları kişi evlerinde evet de emin belirledikleri metruk binalarda kullandırdıkları tespit edildi. Şüphelilerin, husus kullananları teşvik etmek üzere değişik uyuşturucuları tattırdıkları, hele beyaz zehir için ‘aşı yapma’ tabirini kullandıkları ve kullanıcıların esrar parası bulabilmek amacıyla hırsızlık özellikle başlamak üzere birçok ayrımlı suça karıştıkları belirlendi.Share: