Ankara haberleri! Bakan Aristokrat, Ankara’daki oymak düğününe katıldı

ANKARA’birlikte, Pinyanişi aşireti yetinme önderi hisse senedi insanı Teoman Zeydan’ın oğlu Nedimcan Zeydan (24) ile Trabzonlu aksiyon insanı Mehmet Helvalı’nın kızı Mihriban Helvalı (23), dünyaevine girdi. Türkiyenin birçok ilinin yanı sıra dar dışından üstelik İran, Irak, Hollanda, Katar, Almanya, Suudi Arabistan’dan yaklaşık 3 bin davetlinin katıldığı çiftin tıpkı otelde yapılan düğününde takılar kurulan sandığa atılırken, miktarı açıklanmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Ankara’da canlı Pinyanişi aşireti orgazm önderi iş insanı Teoman Zeydan’ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Üniversitesi İşletme Fakültesi serencam sınıfta okuyan oğlu Nedimcan Zeydan ile Trabzonlu gelişim insanı Mehmet Helvalı’nın bire bir fakültenin sonuç sınıfından okuyan kızı Mihriban Helvalı, Ankara’nın ötede otellerinden birinde cumartesi akşamı yapılan dernek töreni ile acun evine girdi. Çiftin nikah şahitliğini ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, DOĞRU Öğür 21’inci Çevrim Bingöl Milletvekili Hüsamettin Korkutata,  YANLIŞSIZ Parti Van Saylav İrfan Kartal, Şırnak Milletvekili Rizgin Bağlanak, 23’üncü Dönme Kalabalık Mebus Ayhan Yılmaz, 19’uncu Dönme Zonguldak Mebus Şanlı Etraflı, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve Zeydan ailesinin büyüğü Temiz Zeydan yaptı. Düğüne Türkiye’nin birçok ili ile elverişsiz dışından da İran, Irak, Hollanda, Tren, Almanya, Suudi Arabistan’dan tahminî 3 bin davetli katıldı. Çiftin düğününde takılar damadın babası iş insanı Teoman Zeydan’ın isteği üzerine sandığa atılırken, miktarı ise açıklanmadı. Düğüne katılanlar hanende Ceylan ile Hakkarili lokal sanatçı Usta Aslan’ın söylediği şarkılar eşliğinde halay çekip, horon teptiler.

‘BU ŞIŞMAN BİR DOSTLUĞUN VE BİRLİĞİN TEZAHÜRÜDÜR’Çiftin nikah şahitliğini özne İçişleri Bakanı Aristokrat, bu düğünün dostluğun ve birliğin tezahürü olduğunu belirterek, “Teoman Zeydan ve eşi Hakkarili; gelinin asıl ve babası dahi Trabzonlu. Doğrusu memleketin tıpkısı vasıtasıyla ayrımsız tarafına evire çevire bire bir sevgi götürüyorsunuz. Pinyanişi aşireti Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde degaje tıpkı nüfusa sahip bire bir el. Bu hususi günde bu aşiretin şerefi, asaleti gücü, sevgisi her husus burada. Gün Doğusu ve Güneydoğu Rum’dahi hakeza ne büyüklüğünde ateş parçası herif tanıyorsam Tanrı’a şükürler olsun kim; hepsi bugün bu salonda. Bu nazik bir dostluğun ve birliğin tezahürüdür. Düğünler, cenazeler aynı zamanda dostlukların sunu iri dayanışmasını ortaya koyarlar. Cenabıhak kimseyi dostundan nakıs etmesin” dedi.Damadın babası aksiyon insanı Teoman Zeydan ise, düğünlerine katılan özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat girmek için gayrı tamlık konuklara teşekkürname etti. Zeydan, mevrut konukların eş ve damada takacakları kalın ya de hediyelerin gösterişten ırak, tutkun olması için mecbur bire bir kasa kullandıklarını belirterek,”Düğünümüzü israfa ve gösterişe dönüştürmeden Cenabıhak’ın rızasına resulün sünnetine makul yapmaya ilgi gösterdik. Konuklarımız, bizleri bu mutlu ve iyicene günümüzde yalnız bırakmadılar. Birbirinden altın davetlilerimizi ululamak bizleri onurlandırdı. Düğünümüze ayrı aynı mutluluk ve gösteriş kattılar” diye niteleyerek konuştu.

Share: