Annesinin boğazını keserek 27 nöbet bıçaklamıştı, müebbet hapisle cezalandırıldı

Annesinin boğazını keserek 27 kere bıçaklamıştı, müebbet hapisle cezalandırıldı

KOCAELİ Kocaeli’birlikte annesinin boğazını keserek 27 misil bıçaklayan sanığın, akli dengesinin durumunda olduğu belirleme edilmesiyle müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verildi.

2015 yılında D-100 Karayolu İstanbul istikametinde meydana gelen olayda, gidiş halinde olan aracın art koltuğunda oturan Haysiyet Müstakil, yanındaki annesi Serpil Eroğlu’nun boğazını keserek 27 kere bıçaklamış, aracın yöre koltuğunda oturan İfaket Ergün’ü birlikte yüz kere bıçaklayarak yaralamıştı. Temel Serpil Eroğlu hayatını kaybederken, Ergün ise aheste yaralanmıştı. Fenomen simultane ürkü olan aracın sürücüsü Işık Gürel’in kaza yapması neticesinde fenomen adına çok sayıda polis güçleri ve sağlık ekibi atıf edilmişti.

Müebbet hapisle cezalandırıldı

Sanığın Kocaeli 2’nci Alçak Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanması devam edildi. Duruşmaya tutuklu maznun Haysiyet Bağımsız, avukatı Şair Caner ve kıygın İfaket Ergün katıldı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavisi biten ve cezaevine gönderilen Haysiyet Mutlak’ün akli dengesini bilcümle olduğu belirtildi. İfaket Ergün şikayetinin devam ettiğini söyleyerek, sanığın cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, sanığın ana Serpil Eroğlu’na alın işlemiş olduğu “Isteyerek katil” suçundan müebbet hapishane, İfaket Ergün’e cebin işlediği suçtan 10 sene kodes ve Işık Gürel’e cebin işlediği “Kasten cerh” suçundan 1 ay 7 gün hapisle cezalandırılmasına değişmeyen verdi.

Share: