Araban Kaymakamı Ömer Sevgili’ye veda programı düzenlendi

İpsala Kaymakamlığına atanan Araban Kaymakamı Ömer Canan amacıyla veda programı düzenlendi.

Araban Kaymakamlığı bahçesinde planlı programa Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, alım amirleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, iş insanları, muhtarlar, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Görev süreci içerisinde kendisine destek ve ilgiyi esirgemeyenlere teşekkürname fail Canan, “Ego buraya tıpkı bavulla geldim. Bana ehil çıktınız, Tanrı sizden razı olsun.” dedi.

Araban Belediye Reisi Hasan Doğru de ilçeye hizmet fail Ömer Sevgili’ye teşekkür ederek, “Benzeri yıla andıran tıpkı süre çerisinde Arabanımıza bakım üzere alay malay çalıştığımız Ömer Sevgili’yi zaman Edirne İpsala’ya uğurladık. Tanrı yolunu yıldızlı etsin.” ifadelerini kullandı.

Canan, programa katılanlarla bir tane biricik vedalaştı, helallik istedi. Program sonrası ilçe merkezinde mufassal vesile konvoyu ile cevelan atıldı.

Kaymakam Canan’den veda mesajı

Araban Kaymakamı Ömer Sevgili, Edirne’nin İpsala ilçesine Ilçebay ve Cızık Mülki İdare Amiri kendisine atandığını belirterek, ilçedeki görevinin sonuna geldiğini anlatım etti.

İlçede keder ve sevinçli günler geçirdiğini ifade eden Sevgili, sunturlu anılar bırakarak ayrıldığını dile getirdi.

Görev süresi süresince baştan sona milleti dolay plana çıkardığını nâkil Canan, şunları kaydetti:

“İnsanı merkeze koyan tıpkı hile anlayışı içerisinde oldum. Keder, ayrımcı olmamaya, aksine birleştirici ve bütünleştirici olmaya şişman ilgi ve mücahede gösterdim. Arabanımızda herkesin Kaymakamı olduğuna inanıyorum. Devletin herhangi bir zaman hoşgörüsünü, merhametini, şefkatini ve gülen yüzünü göstermeye çalıştım. İlçemizde bilcümle kurumlarla koordineli tıpkısı şekilde; terbiye, sağlık, ekincilik, turizm, güvenlik kabilinden konularda faaliyet verdiğimi ve sunturlu sonuçlar elde ettiğimizi söyleyebilirim.”

Share: