Araplar atak etti Uzungöl’de meydan kalmadı

Kuveyt, Bahreyn ve İsrail’den ‘charter’ seferlerle gelen seyyah kafileleri ile misafirlerin ağırlandığı Uzungöl’da otel, pansiyon ve keder evlerinde umum yetenek doluluk seviyesine ulaşıldı.

9 günce hezel tatilinin dahi etkisiyle akın eden turistler, göl kıyısında akman havada natür yürüyüşü yapıyor, ışık çektiriyor.

‘SUUDİLERİN DA GELMESİYLE KAMU DOLULUK ORANINA ULAŞILDI’

Turizmci Tasavvur Akyüz, “Rastgele gün kırıcı geçiyor. Suudilerin bile gelmesiyle tekmil doluluk oranına ulaştık. Ürdün, Dubai, Katar, Kuveyt ve Suudili misafirlerin çoğu göl çevresinde değil bölgeye mail olan değişik otellerde de beklemek zorunda kalıyor. Böyle bir yoğunluk bekliyorduk. Turizm sezonunun burada iki kamer daha uzamasını bekliyoruz. Ilkgüz ve ilk teşrin ayları amacıyla rezervasyonlar alınıyor. Saha kalmadı, misafirlerin çoğu konaklayamadan dümbelek dönüyor” ifadelerini kullandı.

Erzurum’dan Uzungöl’e gezmeye revan Kübra Gültekin birlikte “Çokça cıvıl cıvıl. Yaz sıcağı namevcut. Şekerli tıpkı serinlik ve heybetli bire bir huy insanı karşılıyor. Bura yetişkin aynı düzlük” dedi.

Turizmde kayışçı reklamlar vekâlet takibinde

‘Emniyetin uçar gözü’ turizm merkezlerinde

Kuşadası, 5 kruvaziyerle 6 bin 700 seyyah ağırladı

Kapadokya’da 258 bin gezici, palavra uçuşu yaptı

Yerel seyyah dinlence süresini uzattı: 3 milyon can yola çıkıyor!

Rusya’dan Türkiye’ye gezici akışı yüzde 50 azaldı

Share: