Arsıulusal Karate1 Series A müsabakaları Kocaeli’de başladı

Arsıulusal Karate1 Series A müsabakaları, Kocaeli’nin familya sahipliğinde düzenleniyor.

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda 25 Eylül’de sona erecek organizasyona 75 ülkeden 1065 sportmen katılıyor. Organizasyonda 64’ü milli, 136 Türk sporcu tatamiye çıkma.

Sporcular, kadınlar kata müsabakalarıyla başlayan turnuvada, bugün ve ferda türlü kategorilerde elemelerle dömifinal müsabakalarına çıkma. Şampiyonanın serencam günü ise madalya mücadelesiyle geçecek.

“64 milli sporcumuzla buradayız”

Türkiye Karate Federasyonu Komutan Aslan Abid Uğuz, AA muhabirine, paydaşlık ve ülke sayıları itibarıyla Avrupa Şampiyonası’ndan çok daha iri ayrımsız düzenleme gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “75 ülke, 1065 sporcu var. Büyüklük olarak da 64 milli sporcumuzla buradayız.” dedi.

Uğuz, şampiyonanın Acun Karate Federasyonunun balaban organizasyonlarından olduğuna meni ederek,”Bu şampiyonanın ayrımsız heybetli tarafı birlikte sporcular burada dünya sıralaması için benek alıyorlar ve uluslararası sıralamada öne geçiyorlar. Bu organizasyonda dünya sıralamasında evvel 32’de olmayan sporcular var. Sporcuların ilk 32’ye girmesi amacıyla haddinden fazla cesim bire bir şampiyona. Sporcularımız çokça gani hazırlandılar. Burada da tekrar yer üstlerde, sunu çok madalya düzlük takım olacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu.

Türkiye’nin eke organizasyonlara imza attığını dile getiren Uğuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karate organizasyonları itibarıyla bu yıl altın yılımız diyebilirim. Büyükler Avrupa Şampiyonası Gaziantep’de yapıldı. 26-30 Ekim’de Konya’üstelik acun karatesinin sunu büyük organizasyonu yapılacak, Ümit Canlı U21 Acun Şampiyonası, oraya 120 ülkeden 1500’e yakın sporcu katılacak. Türkiye, çabucak sportif muvaffakiyet anlamında değil, organizasyonlarda dahi hem başarısını hem yeteneğini gösterdiği üzere Acun Karate Federasyonunun geçmiş başvurduğu ülkelerden biri oluyor.”Share: