Atlet koşa, hedefine Avrupa ve Balkan şampiyonluklarını koydu

Konya’bile planlı Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda zat yaş gruplarında Türkiye şampiyonu olan Ercan ve Şenay Temel çifti, Avrupa ve Balkan şampiyonalarında kürsüye çıkmak için çalışıyor.

Osmaniye’birlikte atletizm antrenörü olan Ercan Esas ve evlendikten sonraları eşi sayesinde bu sporla tanışan Türki öğretmeni Şenay Ana, yarışmalara birlikte antrenman yaparak hazırlanıyor. Katıldıkları şampiyonalarda sunu bol dereceyi alabilmek üzere uğraş fail çift, sonuç kendisine 30-31 Temmuz’dahi Konya’üstelik planlı Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda kişi gözyaşı gruplarında böke oldular.

Evde ve sahada birbirini destekleyen iki bala sahibi çift, önlerine koydukları Avrupa ve Balkan şampiyonlukları hedefi amacıyla ter döküyor.

“Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, ilk hedefimiz oralar”

İl Toyluk ve Spor Müdürlüğünde fariza işleyen atletizm antrenörü Ercan Esas, AA muhabirine, etraflı yıllardır sporla ilgilendiğini söyledi.

Bugüne kadar ulusal ve arsıulusal yarışmalarda çekiç, disk, cirit oyunu ve gülle atmada şampiyonluklar kazandığını anlatan Ercan, 2013’de evlenmesinin ardından eşini üstelik bu sporlarla tanıştırdığını belirtti.

Antrenmanlarda ve yarışmalarda arz büyük destekçisinin eşi olduğunu nâkil Ercan, “Eşim, ‘Benimle şampiyonalara gelmek istiyorsan sen de yarışacaksın’ sözü konusunda atletizme başladı. O çağ bugündür beraber yarışıyoruz.” diyerek konuştu.

Ercan, eşiyle ilk defa 2017’dahi Denizli’de düzenlenen Türkiye Master Atletizm Şampiyonasına beraber katıldıklarını belirtti. Eşinin şampiyonada gülle atmada Türkiye şampiyonu olduğunu anlatan Ercan, şöyle bitmeme etti:

“Ego da gene çekiç, cirit oyunu, disk ve gülle de Türkiye şampiyonluklarına ulaşmıştım. Bu yıl Konya’da planlı şampiyonada ikimizde şampiyon olduk. Yarışlara eşimle beraber hazırlanıyoruz. İleride Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, önce hedefimiz oralar.”

“Eşiniz şampiyon olunca siz bile kendinizde o hırsı görüyorsunuz”

Türkçe öğretmeni Şenay Anne da evlenmeden evvel de bir spor geçmişinin bulunduğunu, ancak sporla eşi sebebiyle tanıştığını söyledi.

Eşiyle üç el yarışmalara katıldığını ve hepsinde dahi şampiyonluk elde ettiğini anlatan Ana, şunları kaydetti:

“Şimdiki hedefim mahdut dışındaki şampiyonalara akmak. İnşallah orada üstelik ayrımsız muvaffakiyet sağlamaya çalışacağız. Eşiniz böke olunca siz bile kendinizde o hırsı görüyorsunuz. İster istemez siz de şampiyonluklar üzere çalışıyorsunuz. Eşimin amacı mikro dışında bayrağımızı dalgalandırmak. Onunla beraber o bayrağın dalgalandığını elde etmek istiyorum.”

Share: