Avrupa’nın sunma incitici 10 hava meydanı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Avrupa’nın birçok havalimanında yoğunlaşan kaos devir havayolu ulaşımını somurtuk bire bir ayla getirdi. Ödemek bilmeyen kuyruklar, yaygınlaşan gecikme ve iptaller, bulaşan bagajları nedeniyle oluşan karmaşa havalimanlarında bu yılın bayağı bir görüntüsü haline geldi. Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre ara sıra havalimanlarında uçaklar cereyan edene kadar bilet satışlarının sınırlandırılması kadar anif hamlelerin yapıldığı bile görülüyor.

Bloomberg International’ın haberine göre bütün bu safiha yaz süresince tecrübe edilen gezi cehenneminin hoppadak bir bölümü. Goldman Sachs destekli genel ağ seyahat acentesi Hopper’ın mail zamanda paylaştığı tıpkı rapor havalimanlarının serencam durumunu gözler önüne serdi. Raporda Avrupa’nın yeryüzü çığlık 10 havalimanına dikkat çekildi. Aynı süredir eleştirilerin hedefi olan Londra’nın adlı Heathrow Hava Meydanı ise Hopper’ın listesinde 15. Sırada kayran alıyor. Araştırmaya göre Heathrow Havalimanı’nda Temmuz ayının başından bu yana uçuşların %51’inde gecikme gerçekleşmiş.

Hopper sözcüsü her hangi kadar 15. sırada düzlük alsa dahi Heathrow Havalimanı ile münasebetli şu ifadelere yer verdi: “Hacim bazında, Londra Heathrow çoğu havalimanından çok henüz büyüktür ve sıralamamız etkilenen insan sayısına değil, teehhür yüzdesine dayanmaktadır.”

Hopper’ın araştırma verileri, havayolları ve gezi teknolojisi şirketleri amacıyla önde mevrut ayrımsız dijital pervaz verisi ve çözümlemeli sağlayıcısı olan Resmi Havacılık Rehberi (OAG) tarafından derlenmiş. Araştırma yolcuların rezervasyon yaptıkları rotalarda her aksaklıkla maç ihtimali üstüne bilgilendirme yapmayı amaçlıyor.

Araştırı Temmuz ayının geçmiş dokuz gününün ortalamasını baz alıyor. Ayrıksı benzeri deyişle listenin ortalarında düz kayran gâh havalimanları sunma yara günlerinde listenin arz dibine yerleşecek algın ayrımsız performansı göstermiş benzer. Bu sebeple haberde söz konusu listenin bağımsız milletvekili veriler namına alınmaması gerektiğine ilgi çekiliyor. Ancak gine da listenin rötar ihtimalinin daha erdemli olduğu havalimanlarını içerdiği belirtiliyor.

İşte Avrupa’nın yer keskin 10 havalimanı:

Brüksel Hava Meydanı (BRU)
Brüksel, Belçika
%72 gecikme, %2,5 uçuş iptali

Frankfurt Uluslararası Hava Meydanı (FRA)
Frankfurt, Almanya
%68 rötar, %7,8 pervaz iptali

Eindhoven Hava Meydanı (EIN)
Eindhoven, Hollanda
%67 teehhür, %1,8 uçuş iptali

Luton Havalimanı(LTN)
Londra, Müttehit Kraliyet
%66 rötar, %2,7 uçuş iptali

Liszt Ferenc Arsıulusal Havalimanı (BUD)
Budapeşte, Macaristan
%65 rötar, %2,1 uçuş iptali

Lizbon Hava Meydanı (LIS)
Lizbon, Portekiz
%65 gecikme, %4,8 pervaz iptali

Charles Üstelik Gaulle Hava Meydanı (CDG)
Paris, Fransa
%62 gecikme, %3,1 uçuş iptali

Schiphol Havalimanı (AMS)
Amsterdam, Hollanda
%61 gecikme, %5,2 uçuş iptali

Cote d’Azur Hava Meydanı(NCE)
Nice, Fransa
%60 teehhür, %3,4 pervaz iptali

Gatwick Havalimanı(LGW)
Londra, Müttehit Krallık
%59 teehhür, %1,4 uçuş iptali

Yaz tatilinde masrafları düşürmenin yolu

 

İyi tıpkı dinlence üzere 5 balaban iz

 

Almanya, ‘Türk iştirakçi alımı’ kararını verdi!

 

Share: