Avrupa’üstelik bu şehirleri muhakkak musahabe etmelisiniz

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Seçme yaz tatil planı yaparken, işin kazançlı boyutuna bakmayı ihmal etmiyoruz. Bu sene ise bu açıdan rahat davranabilirsiniz. Tıpkısı şartla: Seyahatinizi Avrupa’ya yaparak.

Cnbc’den Monica Buchanan Pitrelli’nin haberine bakarak, Zaman bir nice Avrupa şehrinde otel fiyatları sakıt durumda. Avrupa’evet yapılan uçuşlarda uçak bileti fiyatlarında bile çıplak bire bir düşüş gözleniyor. Bu uzanım, yaz tatilinizi beklentilerinizin üstünde tasarruf ederek yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, yolculuk uzmanları MEMLUK mezun uçuşlarda ortalama tayyare biletlerinin berenarı düşük seyrettiğini söylüyor. Dünyanın gabi kalanına nazaran bu marifet ESIR’liler üzere eşsiz tıpkı lütuf anlamına geliyor. ESIR Doları’nın 20 yıldan bu yana ilk defa euro ile eşitlendiği de düşünülürse, Amerikalıların Avrupa’de ekonomilerini irtical rahat benzeri tatil yapmaları berenarı faziletkâr tıpkı belki yerine öne çıkıyor. Bugün Paris’te ayrımsız otelde geceliği 250 eurodan üç gecelik tıpkı konaklama, 2019 yılı Temmuz ayındaki 841 dolara nazaran yaklaşık 767 dolara denk geliyor. Bu rakamlar, fiyatların pandemi öncesinden bile çap olduğunu kanıtlıyor.

Haşat tayyare biletleri: Milano, Venedik, Roma, Londra, Paris

Online gezi ayırtma sitesi CheapAir.com’un yaptığı araştırmaya göre, Avrupa’ya sayı farkı en düşük tayyare bileti geçen yıla göre yüzde 15,1 oranında sakıt durumda. Baharat aylarında 24 milyon adedin üzerinde tayyare biletinin gözden geçirilmesiyle elde edilen verilere bakarak KÖLE şehirlerinden Avrupa’evet uçuşlar, 2021 yılında sayı farkı 1.070 dolardan bu sene 908 dolara büyüklüğünde geriledi.

Araştırmaya göre İtalya’evet en haleldar uçak biletini icat etmek talip yolcular, tayyare biletlerinden yüzde 20’den fazla düşüş yaşanan Milano’ya uçabilirler. Bu sıralamada Venedik yüzdelik 17 ve Roma ise yüzde 14’lük düşüş oranlarıyla Milano’yu izliyor.

CheapAir.com’a göre, Londra ve Paris kadar Avrupa’nın bildirme çokça görüşme edilen şehirlerine gerçekleşen uçuşlar sırasıyla yüzdelik 10 ve yüzde 9 oranında düşerken, Dublin’e alacağınız tayyare bileti fiyatı ise değişmeden kaldı.

Çap oteller: Madrid, Kopenhag, Nice

Alelhusus BENDE’deki oteller pandemi öncesi döneme bakarak bugün daha pahalıyken, hele Batı Avrupa’nın kâh bölgelerinde haddinden fazla makul fiyatlara otellerde konaklanabileceği görülüyor. “Oteller genellikle çetin yaz yolculuk sezonunda talebin faziletkâr olması dolayısıyla fiyatlarını artırıyor” diyen Hotels.com Sözcüsü Melissa Dohmen, bu yıl ise en ferah destinasyonlardaki otellerin çekmece fiyatı rekabetinin arttığını belirtiyor.

Hotels.com verilerine göre Ağustos ayında yapacağınız benzeri Avrupa tatili planlıyorsanız ve kalacak düzlük olarak tıpkı oteli tercih edecekseniz, berduş fiyatlamalarıyla geceliği 135 dolardan Madrid’i ya dahi geceliği 210 dolardan Kopenhag’ı tercih edebilirsiniz.

Yolculuk şirketi Expedia, birçok Avrupa kentindeki otel fiyatlarının Ağustos ayında pandemi öncesine göre elan sakametli olacağını belirtiyor. Nice dışında İtalya ve Fransa şehirleri ise bu listede vadi almıyor. Fransız Rivierası boyunca Saint-Tropez‘i sezonun bildirme pahalı kaçış noktalarından biri adına belirleyen Hotels.com’a göre ise temas iki ülkede da otel fiyatlarında yüzdelik 25 oranında çoğalma gerçekleşmiş durumda.

Şizoit destinasyonlar: İstanbul, Mykonos, Santorini, Atina, Amsterdam, Stockholm

Deneyimler, sıkıntılı içi seyahatin arsıulusal seyahatten elan ekonomik olduğunu savunur. Fakat Florida merkezli seyahat sigortası kıyas motoru Squaremouth’a göre, akıbet iki yıldır bu nitelik değişmiş gözüküyor.

Squaremouth verilerine bakarak Orak Ayı ayı ortası itibariyle mahdut içi tıpkısı seyahatin sayı farkı maliyeti arsıulusal aynı seyahatten kestirmece 500 dolar henüz aşkın tutuyor. Bu nitelik tabiatıyla rastgele destinasyon için geçerli değil. Şirkete göre bu yıl sunu pop gezi destinasyonları beyninde Yunanistan düzlük alıyor. Yunanistan’ı İtalya ve Fransa izliyor.

Yunanistan’dahi ortalama gecelik otel fiyatları Mykonos’ta 610 dolar, Santorini’birlikte ise 434 dolar. Bu rakamlar İyon Adaları’nda 204 dolara, Girit’te ise 162 dolara büyüklüğünde düşüyor. Atina ise mahsus elan haleldar fırsatlar sunuyor.

Seyahat web sitesi The Family Vacation Guide yoluyla yapılan otel ücretleri araştırmasına göre üstelik Atina arz akla yatkın tatil şehirlerinden biri yerine öne çıkıyor. Sitenin analizine bakarak, bire bir ailenin Amsterdam’ı ülfet etmesi üzere günce averaj 244 dolara, İstanbul’u ülfet etmesi için günlük sayı farkı 122 dolara, Stocholm’ü musahabe etmesi üzere ise günlük averaj 150 dolara ihtiyacı bulunuyor.

Yaz tatili ucuzluyor

 

Fransızlar dinlence üzere komşularının havuzunu yeğleme ediyor

 

Dünyanın bildirme kötümser tatil yerleri

 

Dünyanın genişlik ongun yürüyüş yolları

 

Share: