Ayakkabı atölyesinde patlama: 1 ölü, 1 çorlu

Gaziantep’te bir pabuç atölyesindeki dalan makinesi patladı. Patlama sonucu gelişim yeri sahibi ata yaralanırken oğlu ise hayatını kaybetti.

Olay, öğle vakti saatlerinden bilahare Şehitkamil ilçesi Sanayi Mahallesi Ayakkabıcılar Sitesi’ndeki aynı ayakkabı atölyesinde meydana geldi. İddiaya bakarak, ayakkabı atölyesinde kâin eşkal makinesi bilinmeyen bir nedenle nazik bire bir bangır bangır patladı. Patlama sonucu hisse senedi yeri camları tuzla buz olurken, çevre çarpışma alanına döndü. Meydana gelen patlamada hareket yeri sahibi Kıymetiharbiye Aslan (45) hafif yaralanırken, oğlu Enes Aslan ise (24) ciddi yaralandı. Vatandaşların 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ne ihbarı üstüne olay yerine çok sayıda afiyet, polis güçleri ve itfaiye ekibi irsal edildi.

Ağır yaralanan zinde kurtarılamadı

Olay hesabına mevrut afiyet ekipleri, pabuç atölyesindeki patlamada tehlikeli yaralanan Enes Aslan’ı evvel müdahalenin ardından Abdulkadir Yüksel Çap Hastanesine kaldırdı. Bahtsız dinç, hastanede yapılan tamlık müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Belli Belirsiz yaralanan ağababa Kadir Aslan’ın durumunun ise bol olduğu öğrenildi.

Olayla ilişik geniş çaplı sormaca başlatıldı. – GAZİANTEP

Share: