Aydemir: ‘Yatırımların sahibi cumhurbaşkanımızdır’

YANLIŞSIZ Fırka Erzurum Saylav İbrahim Aydemir, DOĞRU Parti iktidarları döneminde gerçekleştirilen yatırımlarla Erzurum’un çehresinin değiştiğini söyledi. Mebus Aydemir, TBMM’bile düzenlediği matbuat toplantısında, Erzurum ve ilçelerine yapılan yatırım ve hizmetleri anlattı.

Erzurum’un lüzumlu tarihi, lüzumlu konumu itibarıyla hususi benzeri il olduğu, Rum Coğrafyasına sabah yeli veren cemi destansı başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini belirten Mebus Aydemir, ‘Şehri Verimli Erzurum üzere ara vermek bulunmayan, yatırımlarla yola devam diyoruz.’ kaydını düştü.

Eser siyaseti

Erzurum’a Iblağ, Afiyet, Sulama ve Enerji, Tarım, Turizm, Eğitim Bilimi, Endüstri ve Tecim, İletişim, Hars ve Konferans, Şehircilik, Belediyecilik başta koyulmak üzere devasa yatırımlar gerçekleştirildiğini, bütün yayın ve yatırımlarla ilin çehresinin değiştiğini belirten Mebus Aydemir, ‘Tabii ki bu yatırımların gerçekleşmesine miftah olan en zirvedeki sima Sayın Cumhur Reisi’mızdır.” dedi.

Halka hizmette berdevam olacağız Cenabıhak’ın izniyle

Milletvekili Aydemir, ‘AK Fırka namına ne yapmışsak bugüne büyüklüğünde, bilcümle budun için yapmışız. Hep güzelce şeyler yapmışız. Gençlerimiz amacıyla yapmışız, geleceğimiz üzere yapmışız, dahasını yapacağız. Siyasa kurumu ne var? Toplumu henüz gönençli hale aktarmak için, refahını artırmak için var. Ülkeyi elan bakımlı ayla getirmek için var. Tığ YANLIŞSIZ Ülkü kaydında, 20 yıldır bu çözme için çalışıyoruz. artık de inşallah milletimiz izin verecek, icazet verecek, 2023’ten sonradan de esasen gençlerimiz üzere, yeniden kavim amacıyla hizmete berdevam olacağız. Cenabıhak’ın izniyle. ‘diye konuştu.

Elbette ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır

TBMM’deki Matbuat toplantısında Erzurum’üstelik hayata geçirilen yatırımlardan örnekler veren Milletvekili Aydemir, ‘ Bakın eşi emsali sıfır tıpkı hastane yapmışız, Erzurum Kent Hastanesini yapmışız. Bin 600 yataklı tıpkı şifahane ve hep ilçelerimizde şehir hastaneleri kıvamında hastaneler nesir etmişiz. Bunların hepsinde DOĞRU Kadroların, Cumhur ittifakının emeği var, Sayın Cumhurbaşkanımızın mührü var.. Elbette kim bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır. ‘ dedi

Eriştirme

Basın toplantısında iblağ alanında gerçekleştirilen yatırımları gündeme taşıyan Milletvekili Aydemir, ‘Bakın hiç akla hayale gelmeyecek eriştirme yatırımları yapmışız. Erzurum’da Havalimanı’nda kış aylarında tayyare inip kalkması çokça iş olurdu. Nedeni albeni şartlarıydı. Bir yatırım yaptık oraya, o günkü rakamlarla 100 milyondu amma o 100 milyonu zaman dolarla falan molekül yaptığınızda haddinden fazla güç tıpkı rakama vasıl tıpkı envestisman oldu. Demincek her tip gelgel şartında uçakların inip kalkabileceği tıpkı havalimanı haline geldi. Türkiye’deki üçüncü havalimanını yaptık. Erzurum’a. ‘ kaydını düştü.

Devasa Tüneller

Mebus Aydemir, ‘Erzurum’da şu anda 8 modül tünel çalışması gerçekleşiyor ki tıpkı kısmı bitti. Ovit’e bir tünel yaptık. 14 kilometre çift tüplü aynı tünel. ve dünyada dördüncü tünel. Böylesine dürüst bire bir şey yapmışız tığ. Henüz önce bizden önce yani DOĞRU Tümen hükümetlerinden geçmiş bu tüneli on paralık akla getiremezlerdi. Şita olduğunda o kez kapanırdı. İspir’le Rize arasında. O yolda ne sıkıntıların yaşandığını biliyoruz evvelden. Gazetecilik yaptığım üzere ne haberler yapmışız Biz. Ovit Tünelini yaptık. Demincek Fay Tüneli bitmek üzere, Dallıkavak bitmek amacıyla. Pirinkayalar diye niteleyerek tıpkı tünelimiz var. Uzundere ilçemizden Artvin’e akıllıcasına giden öğün üzerinde. Daha ilk orada çokça can tıpkısı nakız vardı. Neydi O nakız? Yola dağdan düşen taşlardan dünya vesait ezildiği için haddinden fazla sayıda insan yaşamını yitirdi. Fert kaybı oldu, Demin biz Prinkayalar tünelini hizmete açtık. Çok nazik benzeri hizmet oldu, Yöredeki insanlarımızdan yakarış dua bize yöneltmeler var elhamdülillah. ‘ dedi

Bölünmüş Yollar

Milletvekili Aydemir, ‘Ne yapmışız? Mukassem yollar yapmışız ki, bu bölünmüş yollar otoyol kıvamında yollar. Neredeyse 1000 kilometreye vasıl bölünmüş sefer yapmışız Erzurum’a. Bunlar dile süssüz. ve insanlarımız bundan dolayı bize çevrik şükranlarını anlatım ediyorlar. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorlar. ‘ değerlendirmesinde bulundu.

2. OSB

Mebus Aydemir, ‘Erzurum’de hangi yapmışız? Biz bakın bu dönemlerde yapmışız bizim dönemimizde yapılanları. Organize sanayide onlarca özel yatırım mamul, fabrikalar açılmış. ve binlerce, on binlerce istihdama imkan sağlanmış. Demincek çağrı merkezleri oluşturmuşuz Erzurum’da. Haddinden Fazla sayıda gelişim, EKMEK imkanı geliştirilmiş. ‘ dedi.

Ak Davada Öncelik: Tevazu ve Allah Rızası

Milletvekili Aydemir, ulaşım, turizm, üretim ve istihdam alanlarındaki yatırımlarla Erzurum’un geliştiğine, büyüdüğüne dikkati çekerek, “Akla hayale gelmeyecek nukut harcanıyor ve oralarda değişim, transformasyon yaşanıyor ve şehirlerimiz kebir bir hale dönüşüyor. Erzurum çehresi değişmiş tıpkısı il haline geldi. Kiminle geldi, bizimle, Sayın Cumhurbaşkanımızın ufkuyla.. Biz bu hizmetleri millet adına yapıyoruz ve ‘çokça anlatmayalım, abartmayalım’ diyoruz. O yüzden Erzurum’daki yatırımları ilk kez anlatıyoruz. Biz mütevazı bire bir kadroyuz. Kavim hesabına yapıyoruz, ‘ulus bilsin, yeter’ diyoruz.’ vurgusunu paylaştı.

Öncelik

SELIM davada önceliğin tevazu ve Allah rızası olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Biz yapıyoruz hizmetlerimizi ama anlatırken, ‘bunu millet yerine yapıyoruz. Çokça da aşkın abartmayalım, anlatmayalım’ diyoruz. Yani hak vechesiyle bile çoğu antlaşma anlatmıyoruz. Bakın ego burada yıllardır matbuat toplantısı yapıyorum, ilk kez bugün anlatıyorum. Buraya mevrut hep kardeşlerim şahittir ilk kez Erzurum’daki yatırımları bu aşama tafsilata girerek anlatıyoruz. Biz mütevazi aynı kadroyuz, diyoruz ki millet adına yapıyoruz, budun faydalansın diyerek yapıyoruz. Tığ yapalım Allah agâh doğrusu yapılanları ve onun karşılığını da Cenab ı Hakkın inayetiyle yakarış dua alıyoruz. ‘ diye konuştu.

Barajlar ve Göletler

Mebus Aydemir, ‘Neler yapmışız? Barajlar yapmışız, göletler yapmışız. Yüzlerce akmaz yapmışız. Envai türden barajlar yapmışız Erzurum’a bu dönemde. Enerji santralleri yapmışız çok sayıda. Bunların hepsini YANLIŞSIZ Kol kendisine gelişigüzel yapıyoruz. Eşi emsali sıfır ayrımsız Hayvan Borsası yapmışız. Avrupa’dahi da benzeri namevcut. Zaman aynı milyara vasıl bir rakamı rapor ediyor bu yatırım. Mahiyet bu. Büyükşehir belediyemiz eliyle yaptık. Aynı gayretimiz var ılımlı yerde. ‘ dedi

Sosyal yatırımlar

Sunumunda hayata geçirilen içtimai yatırımlara birlikte değinen Saylav Aydemir, şunları kaydetti; ‘Başka ne yapmışız? Fuar merkezi yapmışız. Zaman 500 milyona yapılabilecek bir yatırım. Ayrımsız dinlenmelik alanı var. Erzurum dışında Türkiye’üstelik hiçbir fuar merkezinde namevcut bu düzlük. Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde hayata yansıtmışız. Aynı miting alanı yapmışız. Devasa tıpkı miting alanı. Geldiğinizde gördüğünüzde hayran kalacağınız kıvamda nitelikte. Örnek bir miting alanı yapmışız Elhamdülillah Cenabı Hakk fırsat veriyor. Biz de milletimizi düşündüğümüz amacıyla milletimiz sevdiğimiz şey yapıyoruz. ‘

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çizdiği Telakki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği zihin ve hayata geçirdiği dev yatırımlarla Erzurum’un küresel çapta kış turizm ve Spor merkezi haline geldiğini, Erzurumlunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönül borçlusu olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Öylesine yatırımlar yaptık kim turizme çevrik. Demincek kışın Rusya’dan dünyanın farklı yerlerinden çok sayıda gezgin Palandöken’e, Kandilli’ye akış ediyor. Oradaki otellerde kayran bulunmayan. Erzurum’daki otellerde düz kalmıyor. Böylesine hususi çalışmalar yapmışız. ‘ hatırlatmasında bulundu.

Spor Yatırımları

Erzurum’dahi hayata geçirilen spor yatırımlarına de değinen Mebus Aydemir ‘Efdal yükseklik merkezi’ yatırımını denk gösterdi. Mebus Aydemir, ‘ Erzurum’a Erdemli yükseklik merkezi yapmışız. Yaz aylarında Erzurum’dahi otellerde vadi bulunmuyor. Çünkü kulüpler futbol ilkin olarak spor kulüpleri Erzurum’a geliyor, kamp yapıyor, sezona hazırlanıyorlar. Kulüplerimiz sıraya giriyorlar düz bulabilmek amacıyla. Erzurum bu yatırımla kulüplerimizin övgüsünü topluyor. ‘ dedi.

Kültür Yatırımları

Sunumunda kültür yatırımlarını de dile getiren Saylav Aydemir şunları kaydetti: ’21 modül ‘Bilgi Evi’ yapmışız Erzurum’a. 21 bilgi evi, dile basit. Özellikle gençler gelsin görsünler. O bilgi evleri ne kıvamda hangi kalitede hangi nitelikte. Istekle söylüyorum kim yüreğinizde benzeri balaban teferrüç olacak. Ağırbaşlı paralar harcıyoruz. Mantalite açtık Erzurum’bile bu alanda. Müthiş tıpkısı zekâ açtık. ‘ diye konuştu.

‘Gelin Erzurum belediyelerinden kat sayı alın’

Mebus Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi’na buradan tavsiyem var; Erzurum’a tabii ki gelsin, baş konusunda amma geldiğinde belediyemizin hizmetlerine bire bir baksın, bakım şüphesiz yapılıyor öğrensin. Bire Bir şeyi Ankara amacıyla birlikte söylüyorum. Özellikle alelhusus İzmir Büyükşehir Belediye Reisi, insanlara orada işkence çektiren tıpkısı âdem, gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesinden görsün. Yer banal ilçemizde dahi oralardan elan mebzul bakım sunuluyor belediyelerde.”‘ dedi.

‘Gelin Erzurum’dan belediyeciliği öğrenin’

İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Uray Başkanlarına seslenen Saylav Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Şehremaneti Başkanına buradan tavsiyem var Cenabıhak aşkına ski amacıyla bittabi ki gelsin Erzurum’a, başlangıç üzerine eyvallah ama geldiğinde Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerine da bire bir baksın. Hizmet lacerem yapılır öğrensin. Aynı şeyi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı amacıyla bile söylüyorum, hele İzmir Büyükşehir şehremaneti başkanına. İzmir’üstelik insanlara hizmetsizlik eziyeti çektiren başkana. Gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden görsün. Gelsin hizmeti Palandöken Belediyesinden, Yakutiye Belediyesinden, Aziziye Belediyesinden görsün. Genişlik tezyifkâr ilçemizde bile oralardan henüz çok hizmet sunuyor belediyelerimiz. Temsil Üç Kümbetler diye niteleyerek bizim ayrımsız tarihi alanımız var, orada aynı Millet Bahçesi oluşturduk. Gördüğünüzde candan söylüyorum ki, Sayın Cumhurbaşkanımıza, katkısı olanlara mutlaka siz bile teşekkürname edersiniz. O görsel fon ve çevreye olan duyarlılığımızın ifadesi balaban.’ dedi.

Doğalgaz

Saylav Aydemir, ‘Başka ne yapmışız? Bu dönemde bilcümle ilçelere doğalgaz projesi yapmışız. Erzurum’de 20 ilçe var, üçü forma ilçe atılmak amacıyla 20 kıta ilçemiz var. Kâffesi üzere projeler mamul ve mümasil zamanda inşallah tamamında bütün hanelerde doğalgaz kullanılır kuzuluk ati. ‘ diye konuştu.

Şehircilik Yatırımları

Matbuat toplantısında kentçilik yatırımlarına atıfta kâin Mebus Aydemir, ‘Daha önceki yıllarca çalışıp fakat yegâne açılabilen caddeler olurdu. Demin tığ bu dönemde alelhusus şu geçtiğimiz 7-8 sene içerisinde 10 kesim devasa ana yol açmışız Erzurum’de. Eskiden öyle tarifi yapılırdı ya Avrupai yollar falan, onlardan elan iyisini yapmışız. Mümasil zamanda Fransa’daydım. Oralardakilerden haddinden fazla daha adamakıllı yapmışız. ‘ dedi.

Kent Ulaşımında Bakir Alternatifler

Erzurum’un yılın 8 ayında şita şartlarına maruz kaldığı, bu durumun kentiçi ulaşımını de zamanında kontra etkilediğini tamlayan Mebus Aydemir, olumsuzluğu gidermek adına 3 milyon avroluk bir proje gerçekleştirildiğini belirterek, ‘Fransa’dan asfalt makineleri getirdik. 3 milyon avro’luk bir proje Demin araçlarla kendi kendine kendisine asfaltlama çalışması yapacağız. 3 milyon avroluk yatırımı ne yapıyoruz? İnsana bakım için yapıyoruz. Hizmet daha erken gelsin diyerek yapıyoruz. ‘ dedi.

Kentsel Dönüşüm

Erzurum’de 13 Alanda benzeri anda kentsel tahavvül başlatıldığını kaydeden Saylav Aydemir, ‘Bu dönemde yapmışız bunları. Erzurum’birlikte, tarihle bugünü buluşturan çerçevede, çok şişman bire bir kentsel tahavvül gerçekleşiyor. Erzurum hakikaten baktığınızda çehresi değişmiş tıpkı mülk haline geldi. Kiminle bizimle geldi bizimle, DÜRÜST kadrolarla geldi Elhamdülillah. Bizi bu alanda istihdam fail Cenabı Hakk’a şükrediyoruz ve İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız bu hizmetlere berdevam olacak.’ değerlendirmesini yaptı.

Sanayiye Müteveccih Yatırımlar

Erzurum’bile gerçekleştirilen sanayi yatırımlarına üstelik değinen Milletvekili Aydemir 2’inci Kombinasyon Uran Bölgesi kaydında değerlendirmede bulundu. Aydemir, ‘Tevhit Endüstri Bölgesinde ikinci benzeri Tevhit Sanayi Bölgesi yaptık. Amma bire bir şanssızlığımız oldu. Sonraları baktık kim temel taşı kayıyor orada çokça sayıda fabrika yapmamıza rağmen binlerce insan istihdama başlamasına rağmen dayanak noktası kaymasından çevre sıkıntı imdi. Amma aceleten anında çözüm ürettik. Demin Erzurum’un derhâl girişinde batıya açılan kapıda Ilıca hinterlandında haddinden fazla devasa benzeri düzlük aldık. Yakın zamanda orada fabrikalar kuruyoruz, fabrikalar nesir ediyoruz. Binlerce, on binlerce insana istihdam imkanı sağlayacağız. Ilavesi dahası, dahası var. ‘ dedi.

‘Durmakyok, Yola Bitmeme’ Kararlılığı

Milletvekili Aydemir, ‘Biz hizmet erbabı tıpkısı kadroyuz. Peki, dünyada sıkıntılı ayrımsız nakız var. Konuşu açıdan benzeri inkiraz yaşandı. Bizden kaynaklanmadığını burada defaatle söyledim. Bizimle ilgisi yok. Pandemi şartlarından geldi, bize dahi sirayet etti ama şükür biz başkalarından daha iyiyiz. Bakın şu anda Almanya’üstelik görüntüler yansıyor, videolar yansıyor. Almanya’da aktif insanlarımız gönderiyorlar. Strateji ediyorsanız televizyonlarda var. Hangi yapıyorlar insanlar? Almanya’bile haris bilaç birçoğu ve katar istasyonlarında yatan sahipsiz insanlar var. KÖLE hakeza anca, İngiltere anca. İtalya öyle. Nedeniyle tığ bu şartlarda de haddinden fazla özel hizmetler yaptık, özel hizmetler yapmaya bitmeme edeceğiz inşallah cenabı doğruluk yolumuzu çıplak etsin. ‘ dedi

Söylemez Barajı

Matbuat toplantısında aynı gazetecinin, ‘Bire Bir Erzurum sevdalısı Milletvekili yerine bu devasa yatırımları ehliyetli görmüyor, dahasını istediğinizi söylüyorsunuz. Bitmeme fail projelerden da bahseder misiniz?’ sualine cevap veren Mebus Aydemir, Söylemez Barajı’na değindi. Aydemir, ‘Vira bismillah dedik. O düz kestirmece Erzurum’un şark kısmı yani Ağrı’ya akilane, Kars’a doğru olan kısmında tarım ve hayvancılık bu yatırımın tamamlanmasıyla birlikte haddinden fazla hususi bir noktalara taşınacak. Söylemez Barajı hayalimizdeki bir projedir. Tamamlandığında Erzurum, Şanlıurfa’daki üzere DAP kaydında besiciliğin çokça mesafe aldığı, tarımın çokça küşayiş aldığı tıpkı yer haline gelecek. Şu anda icap yapım ve gerekse proje aşamasında olan eksantrik barajlarımız dahi var. Onların de bitmesiyle beraber Erzurum elan dahi kalkınmış, kaslı hususi tıpkısı memleket olacak. ‘ diye niteleyerek konuştu. Saylav Aydemir Erzurum’dahi kaydedilen sair yatırımları üstelik benzeri eksantrik matbuat toplantısında paylaşacağını bildirdi.

Erzurum Özel Benzeri İl

Erzurum’un lüzumlu tarihi, lazım konumu bakımından hususi aynı mülk olduğu, Küçük Asya Coğrafyasına sabah yeli veren yekpare destansı başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini belirten Milletvekili Aydemir, 1048 Pasinler Zaferini hatırlatarak, ‘Biz ayrımsız 1048 de yani Malazgirt’ten 23 yıl önceki Erzurum’bile Bizans’a geçmiş mağlubiyeti yaşatmışız. İbrahim Yinal ile bu arada onun ordusuyla beraber Bizans’ı madun etmişiz Pasinler’da. Nedeniyle 1071 den evvel Rum’daydık. Acun durdukça Cenabıhak’ın izniyle bu mübarek Coğrafyada olacağız. ‘ dedi

Tebrik

Milletvekili Aydemir, matbuat toplantısının sonuç bölümünde, ‘İla’yı Kelimetullah üzere oran ebed müddet kararlılığını zaferlerle süsleme fail, Hakkın Rızası kaydında vatanın birliği, milletin bütünlüğü ve devletin dirliği için fert adama şerefine yetik ayrımsız şişman milletin mensubu kendisine, Mevlid Kandili’ni tebrik kartı ile Hayırlara çevirgeç olmasını yakarma ediyoruz. ‘ dedi.

Asırlarca İslam Dininin sancaktarlığını eden Türk Milletinin mukaddesata bağıntı ve vefa ile asırlara yürüdüğü, Milli Tefekkürünün Hazreti Peygamber Sevgisiyle şekillendiğini kaydeden Mebus Aydemir, ‘Rabbim milletimizi ve İslam alemini Alemlere yağmur olarak gönderilen Hz. Peygamberin ufkunda ve muhabbetinde daim kılsın. Makro Milletimizin Mevlid coşkusunu paylaşıyoruz. ‘ ifadesine yer verdi. – ERZURUM

Share: