Aydıntepe doğalgaza kavuşuyor

Erke ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda, “2022 gaz arzı planlanan iskân yerleri’ envestisman programına alınan Aydıntepe ilçesinde doğalgaz heyecanı yaşanıyor.

Yapımı süren hafriyat çalışmalarıyla ilgili enfrastrüktür sorunlarının çözümüne ilişkin ilçeye ziyarette mevcut Ilbay Cüneyt Epcim, Ilçebay Asalet Yenigün, İlçe Şehremini Haşim Şentürk, firma yetkilileri muhtarlar ve ilçe halkıyla bir mülakat gerçekleştirdi.

Devam fail icraat neticesinde ortaya çıkan enfrastrüktür sorunlarının yetişkin ölçüde çözüme kavuştuğu toplantıda benzeri istişare gerçekleştiren Ilbay Epcim yaptığı açıklamada; “Bayburtlu hemşehrimiz, Say ve Toplumsal Bakanımız Vedat Bilgin’in hususi bandaj ve destekleriyle başlatılan doğalgaz projesinde çalışmalar bütün hızıyla sürdürülüyor. 2022 yılı Orak Ayı ayında başlayan projemizi bitirerek, İnşallah yıl sonunda hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bugün burada muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla gelişigüzel ortaya sâdır kere ve altyapı problemlerinin çözümünde koskocaman adımlar attık. İlçemizin doğalgaza kavuşmasında emeği sabık tüm yetkililere teşekkürname ediyor, doğalgazın ilçemize alımlı çalımlı olmasını diliyorum” dedi. – BAYBURT

Share: