BAHÇESİNDEN MISIR ALAN 3 ÇOCUĞU DÖVMÜŞTÜ; 20 BÖLÜM TEDBİR KARARI VERİLDİ

BOLU’bile, villasının bahçesinden darı kayran 3 kız çocuğunu tekme tokat döven Erdal Y. (55) üzerine, 1’inci Sülale Mahkemesi’nce 20 günlük tedarik kararı verildi.

Olay, 9 Ağustos’ta, Keyif Mahallesi’nde meydana geldi. Evlerine mail bölgede dolaşan Tuana B. (12), Amine Su K. (12) ve Fatma Ö. (12), bir villanın bahçesinde mezru mısırları gördü. Canları darı çeken 3 kız çocuğu, Erdal Y.’nin eşinden izin aldıktan sonra 1’er darı alıp, baziçe parkına gitti. Erdal Y. henüz sonraları uzlaştırıcı ile parka gelip, akdarı yiyici çocukları tekme tokat dövdü. Parkın karşısındaki binada oturan çocukların aileleri, çığlıkları duyunca hemen fenomen adına geldi, bu tam Erdal Y. aracı ile kaçtı. Kanlar içinde artan kollar, hastaneye kaldırılırken, çarpma raporu kayran 3 eş, saldırgandan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Erdal Y., polisteki işlemleri sonrası başıboş bırakıldı.

20 AHIT ÖNLEYİCİ TEDBİR

Bolu 1’inci Sülale Mahkemesi da Erdal Y. karşı, 20 günlük yasaklayıcı tedbir kararı verdi. Erdal Y.’nin, çocukların bulunduğu konuta, okula ve iş adına yaklaşmamasına; çocukların yakınlarına, tanıklarına ve kişisel muamele kurulmasına ilişik haller hafi ara vermek için yaklaşmamasına, çocukları iletişim araçları ile erinçsiz etmemesine karar verildi. Erdal Y.’ye, hazırlık kararlarına uymaması halinde 10 devir, marjinal hareketin seçkin tekrarında üstelik 30 güne kadar mahpushane cezası verileceği belirtildi.Share: