Balaban Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Samsun, Tokat, Kastamonu, Amasya, Sinop, Çankırı ve Çorum’da, 30 Ağustos Utku Bayramı nedeniyle törenler düzenlendi.

Samsun’da kutlamalar kapsamında Ilbay Zülkif Görgüsüz aracılığıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, arkası sıra istinkâf etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda devam fail törende, Vali Görgüsüz ile Büyükşehir Belediye Komutan Vekili Nihat Antipatik, askeri erkan ve vatandaşların bayramını kutladı.

Şiirlerin okunduğu, İlkadım Belediyesi Halk Oyunları ekibinin eylem yaptığı törende, Garnizon Komutanlığı bandosu dinleti verdi.

Program, merasim geçişinin ardından sona erdi.

Törene, AK Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, İYİ Öğür Samsun Saylav Bedri Yaşar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Tığ, İl Güven Müdürü Ömer Urhal, İl Bitirmiş Komutanı Mümessil Albay Ömer Ersever, Kıran Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Ahmet Keleş, gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tokat

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na Ilbay Numan Hatipoğlu ve Belediye Reisi Eyüp Eroğlu yoluyla çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra günün anlamını belirten müracaat yapıldı.

Törende şiirler okundu. Halk oyunları gösterisinin ardından geçit resmi yapıldı.

Törenlere, YANLIŞSIZ Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Özlem Ensesi Kalın, YANLIŞSIZ Öğür Tokat Mebus Mustafa Aslan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da Atatürk ve Martir Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan merasim, Cumhuriyet Meydanı’nda bitmeme etti.

Ilbay Avni Çakırdoğan ve Belediye Reisi Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun vatandaşların bayramını kutlamasının peşi sıra utanmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Burada, Personel Binbaşı Hamdi Erkin Yılmayan, günün mana ve önemini belirten istişare yaptı.

Öğrenciler eliyle şiirlerin okunmasının arkası sıra ahali oyunları ekibi gösteri sundu.

İl Bitirmiş Komutanlığı taharri istirdat köpeklerinin gösterisi içtenlikle izlendi.

Program, tören geçişiyle sona erdi.

Törene, SELIM Parti Kastamonu milletvekilleri Hakkı Kavrayışsız ve Metanetli Polat, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltalı, gelgel müdürleri, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Amasya

Yavuz Muhik Meydanı’nda düzenlenen törende, Ilbay Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Liva Mehmet Fatih Ören ve Belediye Reisi Mehmet Zerrin, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, halk oyunları gösterileri sunuldu, şiirler okundu.

Daha sonra Ilbay Masatlı, Tugay Örenlik ve Belediye Başkanı Sarı, Amasya Valiliği’ne geçerek tebrikleri kabul etti.

Törene, DOĞRU Tümen Amasya Saylav Uzun Karahocagil, CHP Amasya Mebus Mustafa Tuncer, siyasi parti ve sivil sosyete kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sinop

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu aracılığıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından içtinap etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İskele Meydanı’nda devam fail törende, Ilbay Karaömeroğlu ve Şehremini Barış Ayhan, vatandaşların bayramlarını kutladı.

İl Güllabi Komutanlığı Komando Er Birliğince verilen gösterinin ardından program, merasim geçişi ile sonuç buldu.

Törene, YANLIŞSIZ Parti Sinop Milletvekili Yır Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Cumhuriyet Başsavcısı Ongun Pektaş, İl Bitirmiş Komutanı Mümessil Miralay Ferhat Kuran, değişik protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı’da Anıt Alanı’nda Ilbay Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Sancak Salih Şişman, Belediye Reisi İsmail Hakkı Sıhhatli, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Vali Ayaz, Garnizon Komutanı Liva Salih Nazik ve Belediye Reisi Iyi ile Il makamında tebrikleri kabul etti.

Milli İrade Meydanı’ndaki törende Ilbay Ayaz, Tuğgeneral Balaban ve Şehremini Sağlıklı ile vatandaşları selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajının okunmasının peşi sıra günün valör ve önemini belirten istişare yapıldı, şiirler okundu, el oyunları gösterisi sunuldu.

Tören, askeri angajman ve gazilerin geçit töreniyle sona erdi.

Törene, DÜRÜST Öğür Grup Başkanvekili ve Çankırı Saylav Muhammet Emniyetli Akbaşoğlu, DÜRÜST Fırka Çankırı Mebus Iyi Çivitcioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Maraba, siyasal parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

???????- Çorum

Çorum’da Vali Mustafa Dikici, Garnizon Komutanı Personel Albay Mehmet Güvenli Altan ve Belediye Reisi Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Il makamında tebriklerin kabulünün arkası sıra Kadeş Hazar Meydanı’ndaki törende korku duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şiir dinletisi ve halk oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Personel Komando Er Yüzbaşı Murat Özcan’ın, günün deme ve önemine ilgili konuşmasının ardından kutlamalar, geçit töreni ile sona erdi.

Share: