Balıkesir evcil haberleri: Komutan Çolakbayrakdar’dan Gömeç Fasulyesi Etkinliğine Nida

Kocasinan Belediye Reisi Ahmet Çolakbayrakdar, Gömeç Mahallesi’nde 14 Ekim Cuma Namazı Haset saat 13: 30’da düzenlenecek olan coğrafi işaretli, geleneksel ‘Gömeç Fasulyesi Tanıtım’ etkinliğine kamu Kayserilileri nida etti.

“Kayseri’nin kendine özgü ürünlerini, millî ve arsıulusal alanda tanıtıyoruz” diyen Komutan Çolakbayrakdar, kültürel mirası ati nesillere para aktarımı üstüne iri kurum üstlendiklerini vurguladı. Kayseri’nin her bir köşesinin kendine özgü tadımlık ve değerleriyle civar plana çıktığını vurgulayan Komutan Çolakbayrakdar; “Domestik değerlerimize erbap çıkıp, onların tanıtılması, ati nesillere aktarılması, markalaşması ve ekonomiye kazandırılması hususunda elimizden mevrut gayreti ortaya koyuyoruz. Coğrafi işaretli ilçemizin yöresel değerleri olan; Gömeç Fasulyesi, Erkilet Pisik Bacağı, Cırgalan Biberi ve Yamula Patlıcanı kabil ürünlerimizi lanse etmek ve soylu erki değerini yükseltmek adına Kocasinan Belediyesi namına gösterişli gayret ediyoruz. İnşallah bu çabalarımız denk bulur ve ilçemize katışıksız bu lokal ürünlerimiz, ülkemizde ve dünyada maruf mahsulat haline varidat. Birde bu icraat hars turizminin tıpkı parçası haline gelir ise hem vatandaşlarımızın hem de ülkemizin ekonomisine katkı sağlamış oluruz. Ürünlerimizi ulusal ve uluslararası alanda öncelemek üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu çerçevede Kocasinan Belediyesi yerine Gömeç Mahallesi Meydanı’nda 14 Ilk Teşrin Cuma Namazı Günü saat 13: 30’da düzenleyeceğimiz coğrafi işaretli, anadan görme ‘Gömeç Fasulyesi Tanıtım’ etkinliğimize eksiksiz vatandaşlarımızı çağırma ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başbuğ Çolakbayrakdar, Kayseri’nin dernekevi ürünlerini lanse etmek ve markalaştırmak amacıyla gayretlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi. – KAYSERİ

Share: