Başbuğ Özkasap TOGG tesislerini inceledi

Manisa Ticaret Borsası Umumi Heyet Başkanı Ilişkin Özkasap, Türkiye’nin yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG’un Bursa Gemlik’teki tesislerini musahabe etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOGG’un Ceo’su Gürcan Karakaş’ın karı sahipliğinde gerçekleşen programda yerli otomobilin hisse senedi süreci hakkında sunumlar yapılarak bilgiler verildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin organizasyonunda 365 Dide ve Borsa Başkanlarıyla birlikte tesislerde incelemelerde kâin Manisa Tecim Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Vabeste Özkasap, üretime kabul etmek amacıyla 29 Ilk Teşrin’e hazırlanan TOGG’un önümüzdeki yıldan itibaren yollarda olacağını anlatım etti.

Yapılan seyahat ve Türkiye’nin domestik ve milli elektrikli otomobili için görüşlerini ifade fail Başbuğ Sadık Özkasap, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanımız M. Rifat Hİsarcıklıoğlu tığ oda ve borsa başkanlarını TOGG’un istihsal tesislerine davet etti. Burada yıllar öncesinde yarım mütezayit hayalimizin bugün geldiği noktayı gözlemleme fırsatımız oldu. 29 Ekim günü domestik ve milli otomobilimizin üretimi başlıyor. Önümüzdeki yıldan itibaren TOGG’un SUV modeli yollara inecek. Bu hava hepimizin” diye niteleyerek konuştu.

Başbuğ Özkasap sözlerine şöyle devam etti: “60 sene evvel ülkemizin Eskişehir’de başlayan ve fire mütezayit benzeri rüyası vardı. Bu rüyayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde nihayete aksettirmek üzereyiz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz’in de taşın altına elini koymasıyla alay malay 29 Ekim günü göz bebeğimiz yerli ve milli elektrikli otomobilimiz üretime geçiyor. Önümüzdeki yıldan itibaren dahi aracımız yollara çıkıyor. Bu hikayede emeği güzeşte herkesi tebrik ediyoruz. Mutluyuz, gururluyuz” – MANİSA

Share: