Başbuğ Sarban, muvaffakiyetli haltercileri ödüllendirdi

Nevşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Deveci, katıldıkları Dünya, Avrupa ve Türkiye Halter Şampiyonalarında mertebe elde eden Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü’nün sporcularını akseptans etti. Muvaffakiyetli sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü’nün haltercileri Yasin Bay Gürel, Hatice Kızmaz, Yaşar Kişmiri ve Furkan Orhan ile antrenörleri Burak Erdoğan’ı başkanlık makamında misafir etti.

Deveci, “Bu şehrin gençlerine ve spora desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sporcular ve antrenörleri ile bir müddet ahbapça eden Deveci, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale ilinde yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Meksika’dahi gerçekleştirilen IWF Yıldızlar Acun Şampiyonasında silkme kategorisinde acun ikincisi, Polonya’dahi yapılan EWF Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında silkmede Avrupa rekoru kırarak Avrupa şampiyonluğu, toplamda ise Avrupa ikinci, Karaman’dahi yapılan Kibar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Yaşar Karaca,U15 Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve EWF U15 Avrupa Halter Şampiyonasında ayırma, silkme ve toplamda Avrupa ikincisi olan Furkan Orhan, Minikler 1. Adım Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve Minikler 2. Hamle Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Yasin Sap Gülen, Minikler 1. Hamle Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Minikler 2. Etap Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Hatice Kızmaz’ı kutlama etti.

Uray Komutan Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın üstelik bulunduğu ziyarette dinç sporcuların başarıları ile gurur duyduklarını belirten Deveci, sporcuların başarılarında balaban emekleri olan antrenörleri, aileleri ve kulüp yöneticilerini üstelik kutlayarak teşekkür etti.

Birçoğu milli takım forması giyen haltercilerden önümüzdeki dönemde üstelik önemli başarılar beklediklerini ve onlara güvendiğini vurgulayan Savran yaptığı bağlanmış açıklamada, “Sizler bu başarılarınızla birçok arkadaşınıza kat sayı oldunuz. Nevşehirli gençlere destek verildiğinde, onların ellerinden tutulduğunda memleketi ve ülkesi amacıyla neler yapabileceğini eksiksiz dünyaya gösterdiniz. Bizlere yaşattığınız kurum ve mutluluğun tarifi bulunmayan. Yemeden Içmeden bu şehrin bire bir şehremini kendisine değil, sizlerin bire bir ağabeyi adına temas zaman yanınızda olacağım. Hemen halter için değil bu şehirde spor fethetmek talip tamlık çocukların, gençlerin yanında biz olacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: