Başkan Kandaşoğlu’ndan hareketli efsanevi borsası müjdesi

– Komutan Kandaşoğlu’ndan etkili hayvan borsası müjdesi

VAN – Van Ticaret ve Uran İş Dünyası Derneği Başkanı Celi Kandaşoğlu, Van Tecim ve Uran Odası seçimini kazanmaları halinde kente canlı hayvan borsasını kuracaklarını söyledi.

VATSO Başkanı Boş Kandaşoğlu, beraberindeki yönetimiyle birlikte efsanevi pazarını gezdi. Burada çiftçilerin sorun ve sıkıntılarını dinleyen Kandaşoğlu, ekincilik ve hayvancılığın önemine değindi. Ekincilik ve hayvancılık olmadan yaşamanın türlü olmadığına dikkat çeken Kandaşoğlu, “Van, büyükşehir olmasına karşın hangi yazık ki buradaki hayvan pazarı 50 yıl evvel kurulan tıpkısı alım satım. Sağ olsun Van Tecim Borsası buraya umum attı, eksikleri adım adım tamamlıyor ama veriş alanı yetersizdir. İlimize, çiftçilerimize yerinde aynı düzlük olmalıdır. Burada toplumsal tesisler, lokantalar, kahveler, lavaboların olması geçişsiz. Methal ve çıkışların taharri altına alınması lazım. Biz Allah’ın izni ve kuvvetliyle 17 Aralık’tan sonra tecim borsamızın öncülüğünde, okkalı birliği yaparak buradaki cümle eksikliklerimizi tamamlayacağız. Henüz aklık, daha iyicene işler yapacağız. Içtimai tesislerimizi tamamlayacağız ve sunu önemlisi sizler amacıyla etken efsanevi borsasını kuracağız. Efsanevi borsası olması halinde hayvanlarınız burada beklemez. Elan siz yolda iken hayvanlarınız satılacak. Allah’ın izniyle VANTB Başkanı Nayif Süer ile birlikte burada sizin için tıpkı etkili efsanevi borsası kuracağız” dedi.

Van Tecim ve Endüstri Odası seçimlerine ‘Beyaz Liste’ ile giren Van Ticaret ve Endüstri İş Dünyası Derneği Başkanı Yıldızlı Kandaşoğlu, 17 Aralık’ta yapılacak olan seçimi kazanmaları halinde Van’ın kamu sorunlarına ahali atacaklarını belirterek, “İlimize ehil çıkacağız. Van’ın dava ve sıkıntılarıyla ilgileneceğiz. Van’ın sav ve sıkıntılarını kendimize veca edineceğiz. Bugün buraya gelmemizdeki hastalık budur. Ekibimiz yıllardır ekincilik ve hayvancılıkla uğraşan ayrımsız ekip. İnşallah ilimize ve insanlarımıza çok elan sunturlu amal yapacağız” ifadelerini kullandı.

(ATL-MSA-Y)

Share: