Başkan Pekmezci: “30 Ağustos Yengi Bayramını tebrik ediyor, koskocaman rabbimizden ermiş şehitlerimize rahmet diliyorum”

Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bire bir tebrik kartı mesajı yayımladı.

Galebe Bayramının 100. yıldönümünü kutlamaktan ortalık haysiyet ve alay içinde olduklarını belirten Başkan Pekmezci, yayınladığı mesajında şu ifadelere meydan verdi:

“Bundan bütün beniz yıl evvel 30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları şişman Türk milletine yakışır görülen esareti ellerinin tersiyle iterek tarihimizin mefret zaferlerine benzeri yenisini eklemişler ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara hafızalardan çıkmayacak tarihi bir ibret vermişlerdir.

30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kişi iradesi ve rızası dışında dayatılan değme kalem tasrif ve oyunu iman ve inancıyla tarihin suratsız sayfalarına kuşkusuz gömebileceğini dosta ve düşmana aynı kere henüz göstermiştir. Cumhuriyetin ilanı ile neticelenen bu önemli son; Türk milletinin özlük topraklarında asla yenilemeyeceğinin yekpare dünyaya ilanı olmuştur. Sonunda Türk kurtuluş mücadelesi, tıpkısı milletin var olma ve gönül arzusunun gönüllerde yükseldiği bir yanarca ergin ve hümayun tıpkı zaman kendisine tarihteki ayrıcalıklı yerini almıştır.

Bu kalp düşüncelerle bilcümle vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlama ediyor, koca rabbimizden muazzez şehitlerimize yağmur diliyorum.” – BAYBURT

Share: