Bayraklı Belediyesi Sporcularından Taekwondoda Türkiye Derecesi

Bayraklı Belediyesi, büyüklük genelinden 281 kulübün katıldığı Taekwondo Poomsae Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü oldu. Gailesiz kızlar kategorisinde ise Bayraklı’nın kızları 5’inciliği elde etti. Bayraklı Belediye Reisi Başkumandan Sandalet, “Mücadeleleri ve başarılarıyla bizi gururlandıran bilcümle sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Bayraklı Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü, bu sene Isparta’da planlı Türkiye Taekwondo Poomsae Şampiyonası’na katıldı. 48 ilden 281 kulübün bin 200 sporcuyla müthiş yarıştığı müsabakalarda Bayraklı Belediyesi sporcuları, turnuvada elde ettikleri derecelerle iri muvaffakiyet yakaldı. Bayraklı Belediyesi’nin milli sporcuları Ömer Uğurlu, Esad Kayan ve Kırat Şener’den oluşan 30 yaş şeş erkek takımı, Türkiye’nin yer bereketli üçüncü takımı oldu. Yağnur Özdemir, Elif Kraliçe Burhan ve Buket Arslan’dan oluşan bando ise Dinç Kızlar Kategorisi’nde Türkiye 5’incisi oldu.

“TEBRİKLER DALLAR”

Bayraklı Şehremini Serdar Sandalet, “Sporun Bayraklı’daki önemini kasten cereyan ediyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize verdiğimiz değer ve desteklerle onların başarılarını büyütmenin gururunu yaşıyoruz. Ücretsiz kurslarımızda benzeri yandan sporcularımızın sayısı yükselirken derecelerimiz dahi artıyor. Milli takımlar düzeyinde ahlaklı sporcular yetiştirip, ülkemize müfit bireyler kazandırmak için var gücümüzle çalışmaya bitmeme edeceğiz. Bu kapsamda sporcularımızı seçkin ant destekleyeceğiz. Tebrikler dallar” dedi.

Share: