Berber, güzellik salonu ve gösteriş salonları artık pazar günleri sınırlı olacak

Berber, güzellik salonu ve görk salonları 1 ekimden itibaren aksata günleri ilişkin olacak.

Tecim Bakanlığı, “berber dükkânı, kuaför ve gösteriş salonlarının haftanın bir haset vabeste olması” meselesi Erzurumda çözüme kavuştu.

Konuya ilişkin bire bir açıklama fail Erzurum berber dükkânı ve kuaförler odası başkanı Emre Torungil, “Erzurum’da kâin hatun kuaförlerini ve güzellik salonu işletmecilerini tıpkı araya toplayarak kapalı belirteç usulü bir oylama yaptık oylamada büyük çokluk iş gününden yana oyunu kullandı imdi 1 Ekim’den itibaren hem eş kuaförleri hemde hanım kuaförleri ve görk salonları bağlı olacak” dedi.

Torungil açıklanmasının böylecene alım satım günleri amacıyla 1 ahit öncesinden odamızdan müsaade almak gibi eş kuaförlerine 2 saat hanım kuaförlerine ise 4 saat dernek davetiyelerini ibraz etmeleri karşılığında izin vereceklerini söyledi.

Erzurum berberler ve kuaförler odası başkanı Emre Torungil, bire bir insanın önceliği bana bakarak ailesi olmalı bunun süresince onlara ayıracak vakti olmalı kuaförler alelumum hafta içi izin yapıyordu ama yeterli olmuyordu üyelerimizin oylamada aldığı kararla bu bahis kuvvetli tıpkısı zemine oturtuldu alınan kararın nahak rekabetinde önüne geçeceğini belirtti. – ERZURUM

Share: