Besni Azamet Hastanesinde masa başı tatbikatı yapıldı

Adıyaman’ın Besni Celal Hastanesi’nde Şifahane Facia ve Acil Boyut Planı (KOMPRIME) içerisinde masabaşı tatbikatı yapıldı.

Besni Ululuk Hastanesi derinti salonunda gerçekleştirilen Şifahane Kıran ve Acil Ebat Planı (HAP) içerisinde masabaşı tatbikatına HAP Başkanı Baştabip Opr. Dr. Uca Helli ve Sivil Defans Uzmanı Vakkas Öztürk, cemi KOMPRIME ekibi katılarak amade bulundu.

Baştabip Opr. Dr. Büyük Helli, “Tığ sayrılarevi sorumluları ve kıran planlayıcıları adına, gelişigüzel şeye hazırlıklı kalkmak zorundayız. Yaşanabilecek ayrımsız afet yerinde insanların önceki önce başvuracağı saha bura yani hastaneler olacaktır. Ekip kendisine giderek amade durumda tevessül etmek ve rastgele huysuz durumda hangi yapacağımızı çakmak ve aceleci şekilde kombinasyon doğmak için bu tatbikatlar yapılmaktadır” dedi.

Helli, “Hastane Kıyamet ve Evgin Boyut Planı, ulusal esenlik sisteminin merkez ve ülke düzeyinde kıyamet yönetiminin umum evrelerini kapsayacak şekilde hastanelerde kıran ve müstacel uzanım yönetimini yükseltmek, hastanelerin fiziki ve işlevsel yerine afete tedarikli ve dayanıklı olmasını keşfetmek üzere düzenlenen plandır” ifadelerini kullandı. – ADIYAMAN

Share: