Bilirkişi isimden çekirdeksel ikaz: Karadeniz’birlikte çalıştırırsa Türkiye dahi etkilenir

Rusya ile Ukrayna arasındaki cidal 24 Şubat’tan beri devam ederken uzmanlar ve yetkililer Rusya Azamet Başkanı Vladimir Putin’in çekirdeksel zırh açıklamalarını konuşmaya devam ediyor. Çekişme bitmeme ederken çekirdeksel zırh kullanılabileceğini söyleyen Putin’in açıklamaları sonrasında yetkililer ve selen insanlarından endişe mucit yorumlar geldi.

“OLASI BİR TECRÜBE BÖLGEDEKİ ÜLKELERİ ETKİLEYECEK”

İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetelerinden The Sun’da düzlük kayran haberde Putin’in Karadeniz’da beklenen aynı atom bomba denemesi yapmasının bölgedeki ülkeleri etkileyebileceği belirtildi. Karadeniz’üstelik denenecek bir atom bombasının hem ağılı gaz tabakası yaratabileceği hem birlikte benzeri tsunamiyi tetikleyebileceği kaydedildi.

“PUTİN ÇEKIRDEKSEL BOMBAYI KARADENİZ’DE ÇALIŞTIRABİLİR”

Putin’in açıklamaları sonrasında NATO’nun bölgedeki gelişmeleri elan de yakından izlediği belirtilirken haberde, “Rusya’nın atom bombasını tıpkısı testte evet ıpıssız ayrımsız yerde ya de Karadeniz’dahi yapması mümkün. Defans kaynakları, Putin’in Karadeniz’üstelik nükleer bombayı çalıştırabileceğini söylüyor. Bu denize Rusya, Ukrayna ve Gürcistan’ın birlikte NATO ülkeleri Türkiye, Bulgaristan ve Romanya’nın üstelik kıyısı bulunuyor” ifadeleri meydan aldı.

“ZEHİRLİ DOĞAL GAZ BULUTUNA BÜYÜKLÜĞÜNDE SIKINTILI SONUÇLAR ORTAYA ÇIKAR”

Romanya’daki Bükreş Üniversitesi’nde görevli Müderris Viorel Badescu, Karadeniz’üstelik çekirdeksel bomba patlatılması ile ait beş altı yıl evvel ilmî tıpkı yazı yazdığını hatırlattı. Badescu, “Rusya’nın denizde deneme yapması mantıklı değil.Fakat böyle tıpkı evolüsyon olursa, tsunamiden denizden yükselecek ağılı gaz bulutuna kadar bir nice kısık serencam ortaya çıkabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Haritada muhtemel ayrımsız atom bombası denemesinde Türkiye’nin de etkilenecek ülkeler ortada gösterildiği görülüyor.

“İNSANLARDA VE HAYVANLARDA ÖLÜME SEBEBİYET VEREBİLİR”

Badescu, “İki olay meydana gelebilir. Bunlardan birincisi çekirdeksel patlama ile gelişigüzel ağız bölgelerini etkisi altına alabilecek tıpkı tsunami dalgası. İkinci olarak birlikte nükleer bomba sonrasında denizden gökyüzüne yayılacak gaz tabakası oluşumu” dedi. 2006 yılında, “Karadeniz’in Batı Bölgelerine Göktaşı Düşmesi ya üstelik Atom Bombası Atılmasının Zehirli Etkileri” başlığıyla benzeri makale yazan Müderris Badescu, temas iki senaryoda de çokça vahim ayrımsız enerjinin denize gönderileceğini söyledi. Karadeniz’da hidrojensülfir oranının yüksek olması nedeniyle zehirli doğal gaz yayımlanma olasılığının daha efdal olduğunu dile getiren Badescu, “Efdal oranda ağılı doğal gaz solunması insanlarda ve hayvanlarda ölüme sebebiyet verebilir” dedi.

“2 METRE YÜKSEKLİĞİNDE DEV DALGALAR MEYDANA ATI”

Sözcü’birlikte meydan düzlük haberde bu gazı etraflı müddet solumanın beyne engel verebileceği dahi belirtildi. Bomba yüzünden oluşan albeni gazının insanları etkilemesinin ise bombanın denizde ne noktaya atıldığıyla bağlantısı olacağını dahi dile getirdi. Profesör Badescu ayrıca, atom bombasının denize atılması yerinde tsunami oluşabileceğini söylerken bunun birlikte tahminî 2 metre yüksekliğinde dalgalara sebebiyet verebileceğini vurguladı. Hele Karadeniz’e kıyısı olan iskân yerlerinde hayatın olumsuz etkilenebileceği belirtildi.

Share: