Binali Sebep: “Aliağa, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak”

Aliağa Belediye Reisi Serkan Enerjik, İzmir programı çerçevesinde Aliağa’ya gelen DÜRÜST Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Saylav Binali Sebep’ı makamında mihman etti. Binali Saika, “Aliağa cemi özellikleriyle Türkiye’yi geleceğe taşıyacak potansiyele sahiptir” dedi.

SELIM Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Saylav Binali Saika ve beraberindeki astronomi, Aliağa programı çerçevesinde Aliağa Belediyesine ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen ziyaretten nazik değer ve bahtiyarlık duyduğunu anlatım eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acara, Aliağa’nın devlet ekonomisine katkısı ve belediye çalışmaları üzerine bilgilendirme yaptı.

Komutan Serkan Acara: “Aliağa üreten bir şehir”

Aliağa’nın sanayisi ve limanlarıyla Türkiye’ye derece katan, üreten tıpkı site olduğunu tamlayan Başkan Serkan Acar, aut ticaretin yüzdelik 6’sını, devlet ekonomisinin yüzdelik 2’sini Aliağa’nın karşıladığını söyledi.

Başbuğ Serkan Çevik, henüz bilahare Binali Yıldırım’a Dokuz Ilkgüz Üniversitesi Mesleki ve Çevresel Emraz Hastanesi ile yapımı bitmeme eden kıvrım dudak ve toplumsal teçhizat projeleri üzerine vukuf verdi.

Binali Saika: “Aliağa, Türkiye’nin endüstri üretiminde önce sıralarda düzlük alıyor”

DOĞRU Öğür Umumi Başkanvekili Binali Saika ise Aliağa’nın İzmir’in lokomotif ilçesi olduğunu belirterek, “Aliağa, Türkiye’nin sanayi üretiminde önce sıralarda saha alıyor. Aliağa tamlık özellikleriyle Türkiye’yi geleceğe taşıyacak potansiyele sahiptir” ifadelerini kullandı.

Aliağa Belediye Reisi Serkan Acara, kat ziyareti sonrası günün anısına Binali Yıldırım’a Aliağalı yetiştirici kadınlar vasıtasıyla halk emeği ile hazırlanan tarihi Helvacı kilimini ihsan etti.

Binali Saika’ın ziyaretine ayrıca; DÜRÜST Öğür İzmir Milletvekilleri, Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Kınık Şehremini Sadık Doğruer, DOĞRU Öğür İzmir İl Başkanı Asillik Mualla Sürekli, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Delimsirek, şehremaneti meclis üyeleri, daire müdürleri, STK temsilcileri ve öğür yöneticileri birlikte katıldı. – İZMİR

Share: