Biricik isteği sağlığına kavuşabilmek

Tek isteği sağlığına kavuşabilmek

Manisa’üstelik 7 yıldır boydak faal 67 yaşındaki Keziban Ege, yaşadığı rahatsızlıklardan periferi hem yürümekte hem bile işlerini yapmakta zorlanmaya başladı

Gitmediği şifahane ve doktor kalmayan nemli kadın, yegâne isteğinin tedavisinin yapılarak sağlığına kaynaşmak olduğunu söyledi

MANİSA – Manisa’de muhtelif rahatsızlıkları tıpkısı arada ruhlu ve artık kişi işini göremez arkaç geldiğini belirten 67 yaşındaki Keziban Ege, biricik isteğinin tedavisinin yapılarak sağlığına kaynaşmak olduğunu söyledi. Manisa’bile gitmediği sayrılarevi ve doktor kalmadığını anlatan yaşlı karı, çektiği acıyı gözyaşları zarfında anlattı.

Daha önceki da yaşadığı benzeri rahatsızlıktan etraf doktorların ‘Ameliyat olursan ölürsün’ dediğini fakat Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın namına topluluk çıkarak Ankara’dahi operasyon ettirdiğini ve sağlığına kavuşturduğunu anlatan 67 yaşındaki Keziban Iye; kemik erimesi, göden yarası, mızrap kırıkları ve kollarında başlayan morluklarla mücadele ediyor. Manisa’üstelik gitmediği şifahane ve doktor kalmadığını belirten yaşlı avrat, sabahlara büyüklüğünde ağrıdan yatamadığını ve imdi çektiği acıların serencam bulmasını istediğini söyledi.

“Gitmediğim doktor kalmadı”

Eşini yıllar evvel kaybeden ve hayatta elden aynı oğlu olduğunu, onun birlikte kendisiyle ilgilenmediğini belirten Keziban Veli, “Kalçam, ayaklarım, belim, kollarım, midemde yanmalar var. Midemdeki ağrı karnıma vuruyor. Doktora gittim, o birlikte ‘karına vurur balkı’ dedi. Kollarımda kemikler imdi. Ağrılarım çok. Manisa’daki bütün hastanelerin ortopedi, us cerrahi, hikmet otama doktorlarına gittim. Bana dediler ki ‘Sen iyileşemezsin. Sen birlikte mızrap erimesi var, kemiklerin münkesir, mekân kırık var, sinir sıkışması ve kireçleşme var, sen operasyon olmazsın’ dediler. Bana bir analjezik ve vitamin verdiler, gittim. Sair hastaneler dahi aynısını söyledi. Sabaha büyüklüğünde yatamıyorum, midem kaynıyor, ağrım oluyor. Belim tutmuyor. Bekâr yaşıyorum tıpkısı oğlum var o dahi ayrı bana bakmıyor. Oğlumu aradım, ‘hastayım, beni evine al’ dedim. Bana, ‘Evime götüremem, acile git’ dedi. Gitmediğim hekim kalmadı. Hepsi da ‘İyileşemezsin, böyle hile edeceksin’ dediler. Ayakta duramıyorum. Şehremaneti yemek getiriyor. O tabakları alıp birlikte yıkayamıyorum. Koyuyorum kenara, az buçuk yıkayıp izansız koyuyorum. Tıpkı çamçak öz yapıp üstelik içemiyorum. Belim tutmuyor ayakta duramıyorum.” dedi.

“Tek isteğim iyileşip zat işimi görebilmek”

Yegâne isteğinin sağlığına kavuşarak kendi işlerini muktedir olmak olduğunu anlatan Keziban Iye, gözyaşları ortamında şunları söyledi:

“Otama olayım, ayakta durayım, bereketli olayım kâfi bana. İyileşmek istiyorum. İşimi göremiyorum. Pazara birlikte gidemiyorum, tek yere gidemiyorum. Komşulara söylüyorum onlar ilgileniyorlar. Oğlum tıpkı telefon açıp dahi ‘Anne nasılsın’ demiyor dahi. Telefonlardan da engellemiş elhak.”Share: