Bodrum Belediyesi’nden Eğitim Bilimi Desteği

Bodrum Belediyesi, eğitim bilimi desteği kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi yardımında bulunuyor.

Bodrum Belediyesi Ekin ve Sosyal İşler Müdürlüğü yoluyla yapılan terbiye desteği devam ediyor. Öğrencilere ihtiyaçları dahilindeki kırtasiye yardımları başvurular ile sağlanıyor. Belediye’den yapılan açıklamaya bakarak, meslek seviyeleri ve müfredata uygun malzemelere bakarak hazırlanan çantalar 150 ilkokul, 150 ortaokul ve 150 lise öğrencisi olmak amacıyla geçmiş etapta 450 öğrenciye ulaştırıldı. Çanta zarfında defter seti, tür seti, kalemlik, liste takımı, bulaşkan takımı, gösterici ve saz defteri, yekpare dersler yardımcı kitapları, ecnebi miftah sözlükleri bulunuyor.

Bodrum Şehremini Ahmet Aras şunları kaydetti:

” Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hayatta sunma başlıca mürşit ilimdir’ sözlerinin çizgisinde Bodrum Belediyesi olarak eğitim bilimi, öğretimin öneminin temas devir farkındayız. İlim ve derk sahibi Türk vatandaşları bakmak üzere bizler bile çocuklarımıza elimizden geldiğince desteklerde bulunuyoruz. Çünkü eğitim aynı milletin gelişimi ve değişimi üzere olmazsa olmazıdır. Bu düşüncelerle okullara, öğretmenlerimize ve canan öğrencilerimize elimizden mevrut yardımın yeryüzü iyisini fethetmek boynumuzun borcudur.”

Share: