Böke tenis akademisine tebrik

Erzurum Alan Topu Akademisi Kulübü kızlarda Şark ve Güneydoğu Rum Bölgesi Alan Topu Bando Şampiyonasında kürsünün en son basamağına daha çok. GSİM Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçileri kutladı.

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından Şırnak’ta 20 ilden 100 mızıka ve 400 sporcunun katılımıyla planlı ‘Maşrık ve Güneydoğu Rum Alan Topu Mızıka Şampiyonası’ bitiş maçlarıyla sona erdi.

Nefes kesen müsabakalara hayalet olan şampiyonada Erzurum’u, Tenis Akademisi, Deneyimsizlik Spor Kulübü, Nakıs 25 Tenis ve Kayak Kulübü, Tenis ve Kayak Kulübü, Tozoğlu Tenis Kulübü ve Atletiko Alan Topu Kulübü katakulli etti.

400 sporcu korta imdi

Cahillik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Spor Makat Kuruluş Başkanlığı ile Türkiye Tenis Federasyonu işbirliği ile düzenlenen ‘Maşrık ve Güneydoğu Küçük Asya Alan Topu Bando Şampiyonası’nın final maçları oynandı. Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde bulunan 2’si sınırlanmış 4’ü sarih alan topu kortlarında 22 Ağustos’ta başlayan şampiyonaya 20 ilden 63 koca 37 eş takımı olmak üzere bütün 100 topluluk ve 400 sportmen katıldı.

Dadaş kızlar kürsünün geçmiş basamağında

Yapılan bitiş maçlarında kızlarda Kulüp Başkanlığını Hasan Polat’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Çelik ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Tenis İhtisas Kulübü birinci namına kürsünün en üst basamağında düzlük aldı. Altın kupayı kazanan Erzurum temsilcisinde Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Değişik Karaca, Rabia Ziya Aldanmaz ve Feyza Yaren Albayrak saha aldı.

Erzurum Alan Topu Akademisi erkeklerde ise çeyrek altın finalde elenerek madalya şansını kıl payı kaçırdı. Turnuvada kızlarda Dicle Tenis Spor Kulübü ikinci olma başarısı gösterdi.

Erkeklerde 76 Iğdır Belediyespor Kulübü bir numara, Van Çevik Spor Kulübü ikinci oldu.

Şampiyonlar Erzurum GSİM’deydi

Kulüp Başkanlığını Hasan Polat’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Çelik ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Tenis İhtisas Kulübü birincilik kupasıyla Erzurum Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünü müzakere etti. Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Diğer Kara, Rabia Işıklı Aldanmaz ve Feyza Yaren Albayrak’tan oluşan takımı ve kulüp yönetimiyle antrenörleri tebrik kartı eden Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçilerin coşkusuna ortak oldu.

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Erzurum namına şampiyonaya katılan ve katılımcı kulüplerin hoşgörülü, çalıştırıcı ve sporcularına teşekkürname etti.

Öztürk, “Kulüp Başkanımız Hasan Çelik gözetiminde ilimize şampiyonluk kupasını getiren Erzurum Alan Topu Akademisi’ni tebrik ediyorum” dedi.

Erzurum GSİM Sıkı Hizmetleri Müdürü Sahir Birol Dönel ile Sicil Lisans Büro Müdürü Kağan Kaya bile, şampiyon tenisçileri kutlayarak bundan ahir yarışmalarda başarılar diledi. – ERZURUM

Share: