“Bolu Arama Kurtarma Gönüllüleri Eğitimi” projesinin protokolü imzalandı

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü eliyle desteklenmeye doğruluk kazanan “Bolu Taharri Kurtarma Gönüllüleri Eğitimi” projesinin protokolü, Bolu Valiliği ile İnsan Hakları ve Hizmet Derneği arasında imzalandı.

Valilikte düzenlenen törene, Vali Erkan Tığ, İl Sivil Toplumla İlişkiler Idarehane Müdürü İslahattin Mülayim, Bolu İnsan Hakları ve Bakım Derneği Başkanı Fethi Sarımsakçı ve Umumi Heyet Üyesi Fatih Birey katıldı.

Vali Kılıç, umulur afetlere karşı seçkin antlaşma tedarikli olunması gerektiğini belirterek, “Acul ve faal bire bir şekilde engelleme edebilmemiz, ekiplerimizi ve gönüllülerimizi daima eğiterek sivil topluluk kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde akıntı etmemiz serencam basamak yüce.” ifadesini kullandı.

Proje kapsamında Bolu’da yaşanabilecek mümkün afetlere karşı İnsan Hakları ve Bakım Derneğinin ilgilendiren kamu alım/kuruluşlarla teşrikimesai ve eş güdüm içerisinde etken, aceleci, donanımlı tıpkı şekilde afetlere müdahale yeterliliğinin artırılması sağlanacak, toplumda kıran bilincinin yaygınlaştırılmasına müteveccih eğitim bilimi faaliyetleri ile farkındalık çalışmaları düzenlenecek.

Share: